Bartek wicemistrzem Czech w sztafetach MTBO

Podczas, gdy my mieliśmy Swój championat w Warszawie, Bartek walczył w  Mistrzostwach i Pucharze Czech w Novém Městě na Moravě. Miejsce przepiękne dla MTB /w tym roku była tam runda Pucharu Świata/ jak i NBnO i biathlonu - w tym roku Mistrzostwa Świata się odbyły przy wiosennej aurze Czesi dali radę. Były też tam rozegrane Mistrzostwa Świata w RJnO. Bartek w MCR w sztafetach zajął drugie miejsce ze Swoimi partnerami z klubu, dystans sprint niestety nkl, ale już na średnim super jazda i 6 miejsce. Warto zapoznać się z przejazdami na Livelox tu link gdzie znajdziecie relację z zawodów na czeskiej stronie MTBO, aż trzy zdjęcia z Bartkiem:  https://www.mtbo.cz/?f=novomestske-traily-proverily-techniku-jizdy-i-cte...

Jidyszowy bieg na orientację

W najbliższą sobotę zapraszamy na spacer/bieg po Muranowie popularyzujący wiedzę o kulturze jidysz. Zaopatrzeni w mapki i zadania ruszycie dwukilometrową trasą małymi osiedlowymi uliczkami. Czy wiesz, gdzie mieściła się redakcja Małego Przeglądu? Czy potrafisz odczytać to słowo: שטערן? A może słyszałeś o Eugenii Frydman? Jeśli nie, to chodź na spacer. Dowiesz się tego i o wiele więcej. Spacer jest rekreacyjny, chociaż możemy ustawić stoper :) Zapraszamy rodziny, dzieci, dorosłych oraz pieski. Zapewniamy wodę dla dużych i małych. Na miejscu można także skorzystać z toalety i się przebrać oraz odpocząć po trasie.

Data: 22.06.2024 godz. 11.00-13.00 

Punkt zbiórki: ulica Andersa 15 (przed siedzibą Centrum Kultury Jidysz)

Wstęp wolny, bez zapisów.

Korona na Dąbkowiznie

Już w środę zapraszamy na 1 etap Korony Mazowsza 2024! Biegamy na świeżej mapie Dąbkowizna, która była areną zmagań tegorocznej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 

W środowy wieczór czekają na Was 4 dość krótkie, ale techniczne i całkiem mocno zakręcone trasy, których parametry przedstawiamy poniżej:

  • AMATOR - 2,1 km / 7 PK
  • MANIAC - 2,8 km / 14 PK
  • WKRĘCONY - 3,7 km / 19 PK
  • CHOJRAK - 5,2 km / 25 PK

Rozpoczynamy jazdę z górki

To już półmetek rywalizacji w tegorocznych cyklach GPDW i PWiM w RJnO. Będzie, to też ostatnia okazja startu przed wakacyjnymi kanikułami i dlatego runda jest na tydzień przed końcem roku szkolnego. Będą, to najdłuższe dni w roku i powinno wszystkim starczyć czasu na starty i inne zaplanowane wydarzenia w tych dniach. Tradycyjnie w ciągu jednego dnia można wystartować na trasach z obu dni. Zapraszam także osoby chcące pokonać trasę na nogach wówczas będzie dla nich przygotowana mapa ze wszystkimi punktami kontrolnymi, trzeba tylko przy zgłoszeniu zaznaczyć w uwagach, że pokonujemy trasę na nogach.

Znalazł się organizator

Na początku podziękowania dla władz Lasku za ponowne umożliwienie organizacji zawodów w tak cudownym miejscu i udostępnienie wiaty wraz z wyposażeniem. W magazynku skąd braliśmy sprzęt znalazły schronienie dwie młode sójki, zdjęcie w załączniku. Możemy też podziwiać w pełni usprzętowionego Piotra, który jednak szybko pozbył się większości potrzebnego do pokonania trasu sprzętu, ostał mu się InO rower. Wyniki obu dni zmagań już w komplecie mam nadzieję, bo cały czas w głowie mam zgubioną butlę z magicznym napojem i Ja sam się zgubiłem zdejmując lampiony i to całkiem nieźle. Na szczęście udało się zlokalizować, gdzie w końcu jestem.

Runda rzeczy zepsutych, zgubionych, zapomnianych i wygr(z)anych słońcem

Lasek zawsze wita nas świetną atmosferą i ciekawymi trasami. Tym razem jeden z zaprzyjaźnionych mieszkańców mógł nawet śledzić rywalizację w domu, na ekranie (monitoringu) - choć bez profesjonalnego komentarza, gdyż komentator został wypożyczony na Giro.

Trzeba przyznać, że już dawno żadna runda nie przyniosła takiej liczby niesamowitych zdarzeń:

Korona Mazowsza 2024!

Kolejne długie czerwcowe popołudnia i wieczory - a zatem czas na Koronę Mazowsza! Mimo że tematy okołowirusowe już niemodne, zapraszamy serdecznie na 5 już edycję Korony Mazowsza!

BKS Wataha zaprasza na popołudniowy letni cykl treningowy - Korona Mazowsza 2024! Wzorem poprzednich lat - treningi odbywać się będą popołudniami w tygodniu, tak abyście spokojnie zdążyli na nie z pracy lub szkoły. Pierwszy etap naszego cyklu już 12 czerwca w Dąbkowiznie!

Samoloty latały

Lekcja z budowy samolotów z papieru zaliczona, tylko przez rodzinę Lenczowskich. Wszystkie pięknie latały i mam nadzieję, że jutro pozostali uczestnicy przywiozą swoje modele, aby je zaprezentować w locie. Bardzo dużo nowych osób wystartowało w dniu dzisiejszym w Lasku i jeszcze kilka z nich pokonuje trasę dystansu klasycznego, wyniki cały czas napływają. Sporo osób jeszcze w dniu jutrzejszym zmierzy się z trasami wszystkich dystansów, ale proszę o wzięcie pod uwagę faktu, że od 14:00 zacznę zbierać lampiony z terenu.

Pages

Last comments

TopicWhenWhoWhat
Plakat na zatydzień19/06 21:51Norman SzymańskiKrzysztof będzie miał
Bartek wicemistrzem Czech w19/06 15:34moreleDziękuję bardzo za miłe
Plakat na zatydzień18/06 22:12janWyluzuj.
Plakat na zatydzień18/06 20:50awDwie (a nawet trzy) pierwsze
Rozpoczynamy jazdę z górki18/06 09:29janZaktualizowany Komunikat na
Plakat na zatydzień17/06 14:01janNiedzielny dystans klasyczny
Plakat na zatydzień14/06 13:13janW ubiegłym tygodniu udało
Rozpoczynamy jazdę z górki09/06 13:01Adam Będzie, to też ostatnia
Znalazł się organizator03/06 09:26janWyniki uzupełnione.
Znalazł się organizator29/05 22:32michdabrDzien dobry, Ja już
Znalazł się organizator28/05 06:31JunaTrudno. Radujemy się więc z
Znalazł się organizator28/05 06:22JanowscyOrganizator zagubiony podczas
Samoloty latały27/05 19:47JanowscyJanek, w tej sytuacji trzeba
Znalazł się organizator27/05 18:58JanowscyNie będzie.
Znalazł się organizator27/05 08:24JunaWiem, że teoche czasu
Subscribe to Front page feed