August 2017

OrientAkcja 8

Wrześniowa mnogość imprez na orientację przyprawia o zawrót głowy. Zawody rano, wieczorem i w południe. No ale, żeby nie pominąć perełek w nadchodzącym miesiącu wartych zwrócenia uwagi, czynnego uczestnictwa oraz godnych polecenia, to obrazem zaproszenia niech będzie poniższy plakat.

Coś o wyższości BPKów naz ZPKami

Były treningi zwykłe, treningi na ZPK-ach, a teraz mamy treningi na BPK-ach. Na razie pilotażowo, ale może się przyjmie.

Na czym to polega? Dostajemy mapę do BnO, ale w terenie nia ma lampionów. Jest za to aplikacja na smartfona, która nam "pika" gdy jesteśmy tam gdzie trzeba. Jak przystało na aplikację wszystko ona pięknie zlicza, zapamiętuje, porównuje i wyświetla.

W krainie barszczu

Po kilkuletniej przerwie udało mi się ponownie wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Rogainingu, które w rym roku odbyły się w dniach 18-19 sierpnia w łotewskim parku narodowym Rāzna. Dla niewtajemniczonych krótkie wyjaśnienie o co w tej rekreacji właściwie chodzi. Rogaing to 24-godzinne piesze zawody na orientację dla zespołów 2-3 osobowych w formie scorelaufu, czyli kolejność potwierdzania punktów kontrolnych jest dowolna. Wszystkie zespoły mają na mapie ten sam zestaw punktów kontrolnych, ale uczestnicy imprezy mają mieć radochę przez całą dobę, więc zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych w dostępnym limicie czasu powinno być niemożliwe. W tegorocznych Mistrzostwach Świata zwycięzcy odwiedzili tylko (czy też aż) 72 ze 100 rozstawionych w terenie punktów kontrolnych.

Mordownik 2017

Zapraszamy na szóstą już edycję ekstremalnych zawodów na orientację Mordownik. Tym razem impreza odbędzie się w Chochołowie 9 września. 

Trasy w tym roku wyglądają ciekawie.

Piesza obfitować będzie w trudne do przebycia lasy poprzecinane wąwozami. Sporo podejść i błota, nie zabraknie przeprawy przez rzekę i pięknych widoków na Tatry.

Zapraszamy na trzeci Puchar Bielan w BnO

Bielański Klub Sportowy "Wataha" Warszawa serdecznie zaprasza na trzecią edycję Pucharu Bielan w biegu na orientację. W tym roku zaplanowaliśmy dla Was 3 etapy naszej imprezy - dwa etapy miejskie i jeden leśny. 

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych - zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Zapisy są już otwarte w systemie zgłoszeniowym - można zgłosić się na wszystkie etapy na raz (niższe wpisowe) lub pojedynczo na wybrany etap

Wędrówki przyrodnicze

Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie zaprasza na Wędrówki Przyrodnicze, które odbędą się juz w najbliższy czwartek, czyli 10 sierpnia. Poniżej przedstawiamy plakat reklamowy oraz program spotkania przysłany przez Pana Artura Dawidziuka.

Wrześniowa kampania rowerowa

Mam nadzieję, że wszyscy nabrali sił po letniej kanikule i przystąpią ze wzmożoną siłą do końcowej rywalizacji zarówno w Pucharze Warszawy i Mazowsza, jak i Grand Prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy w Rowerowej Jeździe n Orientację. Życie nie znosi stabilności, więc mamy kolejne drobne zmiany w kalendarzu idące, mam nadzieję, w kierunku spodziewanym przez uczestników naszych rowerowych rekreacji.

Wrzesień będzie bardzo owocny w starty i zgodnie z planem zaczynamy już w pierwszy weekend ósmą rundą, która odbędzie się w sobotę w Regucie (sprint i dystans średni) oraz w niedzielę w Chotomowie (scorelauf).