October 2017

Rozpierzchły się pchełki

Frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów. Na starcie wczorajszej BPK-owej imprezy pojawiło się ponad 20 osób.

Wyniki są tu. Nie wszyscy chcieli się podzielić czasami, dlatego jest ich ciutek mniej niż było rozdanych map. Przebiegi oglądamy tutaj. Zapraszamy do analizowania i śledzenia pojawiających się informacji na stronie.

Koniec cyklu

W ekstremalnych warunkach pogodowych i terenowych zakończyła się dzisiaj rywalizacja w tegorocznym Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Emocje towarzyszyły zawodnikom do samego końca, a szczególnie zacięta była rywalizacja w najmłodszych kategoriach wiekowych. Filip Janowski zagrał va banque i wygrał sprint na trasie niebieskiej i po dobrym występie na dystansie średnim na trasie zielonej nieznacznie w końcowej rywalizacji wyprzedził Szymona Synaszko w kategorii M14, zajmując drugie miejsce. Dotychczasowy lider, czyli Jurek Wąsiewicz, do końca zachował zimną krew i nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa.

Mokry i ciężki początek rundy finałowej

Tak wyglądała rywalizacja w pierwszym dniu dwunastej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Jak dodać do tego, że teren z reguły jest podmokły, to widać, że łatwo nie było. Wszyscy uczestnicy po przybyciu na metę zgodnie twierdzili, że były to najtrudniejsze zawody tegorocznego cyklu, i w 100% mieli rację. Wody jest sporo i zanosi się na to, że jutro będzie będzie jej jeszcze więcej, bowiem cały czas pada deszcz. Ale to nawet fajnie, bo rywalizacja w tak ekstremalnych warunkach jeszcze bardziej podnosi poziom adrenaliny wśród zawodników, którzy muszą dać z siebie wszystko, aby poprawić swoją pozycję w klasyfikacji końcowej.

Znowu będą!

A właściwie to ich nie będzie. Lampionów tylko nie będzie, a zawody to i owszem. O BPK-i idzie. Otóż była prośba o ogłaszanie bardziej publiczne tej wspaniałej inicjatywy. No to proszę bardzo. Zawody odbędą się w najbliższy poniedziałek! Gdzie tym razem będziemy biegać?

Szczegóły są następujące:

InOMania w jesiennej odsłonie

W tegorocznym podkarpackim kalendarzu Imprez na Orientację InO.Maniak zaproponował kilka pozycji dla lubiących zmagania z terenem przy pomocy mapy i kompasu. Po odsłonie wiosennej czas na spadające liście czyli Jesienną InOManię. Korzystając z gościnności leśników z Nadleśnictwa Kolbuszowa przygotowane zostaną trzy etapy, czyli możliwość zgarnięcia 5 punktów do Odznaki InO.

Falenica wciąż dycha

Już po raz piętnasty odbędzie się cykl Zimowych Biegów Górskich w Falenicy niecierpliwie oczekiwany przez rzesze deptaczy warszawskiej wydmy. Tym razem wystartuje on jeszcze przed Nowym Rokiem, więc realność noworocznych postanowień, będzie można zweryfikować przed ich powzięciem. Od razu informuję, że regulaminu zawodów jeszcze nie ma, tak samo jak i nie ma jeszcze możliwości zgłaszania się. Jak będą to pojawi się stosowny komunikat.

Kurak komunikuje

Czterdzieste wydanie Podkurka 2017 już za dwa dni, więc czas zdradzić trochę pikantnych szczegółów dotyczących planowanej imprezy. Jej program jest napakowany do granic wytrzymałości, a i logistyka niebanalna, więc zachęcamy do zapoznania się z załączonym komunikatem technicznym. Żeby potem nie było, że autobus odjechał, a gapy nie, bo nie było jedności czasu, miejsca, a tym samym akcji i stąd tragedia. Taką współczesna, a nie antyczną rzecz jasna.

Klasyfikacja końcowa Grand Prix

Nadszedł czas opublikowania ostatecznych wyników klasyfikacji końcowej Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację roku pańskiego 2017. Zastosowałem tutaj przywilej sędziego głównego i każda osoba jest klasyfikowana tylko w jednej kategorii. Myślę, że każdy będzie zadowolony. Wymogi takie musiałem zastosować, bowiem w przypadku tej edycji dla zachowania ilości faktycznie startujących zawodników końcowe wyniki muszą być zgodne z tym ile osób wystartowało. Zastosowana metoda nikogo nie pozbawiła wyższego miejsca zajętego w Swojej kategorii wiekowej.

Jesienne Biegi Górskie!

W ramach pomocy w walce z jesienną depresją, pogłębiającą się na skutek pogłosek o rekonstrukcji rządu - proponujemy sposób niezawodny. Są to dodające animuszu, humoru i zdrowia Wesołe Biegi Górskie - odsłona jesienna!

 Tym razem chętni do biegania będą mogli pościgać się cztery razy - 4. i 25.listopada, 2.grudnia oraz 9.grudnia (bieg finałowy). Dystanse - jak zwykle, czyli 2, 6 i 10 km. Będzie i nowość - tym razem, na dystansach 2 i 6 km, będą mogli zmierzyć się ze sobą i trudnościami trasy amatorzy Nordic Walking.

Podsumowanie drugiego etapu

Dziękujemy wszystkim za przybycie na drugi etap Pucharu Bielan. W dziesiejszej rywalizacji na Młocinach wzięło udział 136 zawodników. Zapraszamy na finałowy etap połączony z dekoracją najlepszych zawodników, który odbędzie się 18 listopada na Chomiczówce.

Ponieżej prezentujemy obszerne galerie zdjęć z dzisiejszych zawodów: Galeria 1, Galeria 2.

Pages