January 2018

Trening w Nieporęcie

W najbliższą niedzielę, czyli już 4 lutego odbędzie się kolejny zimowy trening w biegu na orientację organizowany przez PUKS Nowy Dwór Mazowiecki. Tym razem biegana będzie mapa Nieporęt (w skali 1:10000). Miejscówka jak zwykle, czyli przy cmentarzu, na skraju lasu przy placu Wolności (GPS: 52°25'09.7"N 21°01'47.4"E). Dostępne bedą 4 trasy: A (2 km), B (4 km), C (6 km), D (8 km), także w wariancie bez dróg. Punkty bedą stały w terenie w godz. 11:00 - 13:00.

Ćwiczenie pamięci

Zainteresowani pewnie wiedzą - a jeśli nie, to podpowiadamy - że w najbliższą sobotę będzie można pobiegać z mapą w ramach Wesolina. Tym razem będzie drobna odmiana, jeśli chodzi o trasy najdłuższe (tzn. CK i CM) - otóż zawodnicy nie dostaną map do ręki, tylko będą sobie mogli na nie popatrzeć. Na starcie, a potem na kolejnych PK... Pamięciówka nie będzie nadzwyczaj długa (nieco ponad 5 km dla Pań i 5,5 km dla Panów) - ale, zawsze to jakaś odmiana.

Street-O jeszcze w styczniu!

Kolejna odsłona Street-O będzie miała miejsce za tydzień. Zawody odbędą się 31 stycznia (środa) na terenie Stegien i Sadyby. Formuła jest dokładnie taka sama jak ostatnio. Biegamy/spacerujemy (według wewnętrznych pragnień) między blokami. Mapa będzie uproszczona. Impreza polega na zdobyciu jak największej liczby punktów przeliczeniowych w limicie czasowym wynoszącym 60 minut. Za przekroczenie tego limitu przewidziane są konsekwencje. Nie będą to kary cielesne, co najwyżej wpływające na wyniki danego zawodnika (czyli ujemne środki punktowe). Sprowadzić to należy jedynie do implikacji psychicznych. O formule zawodów można poczytać więcej tutaj. Natomiast, najważniejsze informacje dotyczące zbliżających się zawodów są następujące…

Szczegóły drugiej rundy

Możemy już zapoznać się ze szczegółami kolejnej rundy FalInO zaplanowanej na 3 lutego. Tym razem dystans klasyczny, a trasy AM i AK scorelauf. Zgłoszenia do piątku (2 lutego) do godziny 16:00. W załączniku dodatkowo ostatnie wydania Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła, gdzie znajdziemy artykuł propagujący zarówno cały cykl, jak i narciarski Puchar Warszawy i Mazowsza.

MP w NBnO 2018

Szanowni Państwo,
Jest mi niezwykle miło ogłosić, że tegoroczne Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację odbędą się 24-25 lutego. Otóż będzie powtórka z zeszłorocznej rozrywki. Zawody zostaną zorganizowane w Czechach. Na daną chwilę detale są w trakcie uzgodnień między czeskimi organizatorami a PZOS. Zatem, uprzejmie prosimy nie zadawać bardzo szczegółowych pytań. Najlepiej wstrzymać się z telefonami, czy też mailami do objawienia pierwszego biuletynu. Doskonale rozumiem, że sprawa jest niecierpiącej zwłoki. Lecz chwila!

VIII ZiMnO

Serdecznie zapraszamy na zimowe zabawy z mapą i kompasem, które odbędą się 4 lutego. Będziemy się gubić i odnajdywać w Lesie Bemowskim przy Osiedlu Boernerowo.

Więcej informacji można znaleźć na stronie imprezy, czyli tutaj. Zapisy przyjmowane są w systemie zgłoszeniowym.

FalInO ruszyło

Tradycyjnie pierwszej rundzie FalInO towarzyszy zimowa aura. Tak jest od lat, było i dziś, dlatego chyba można będzie przepowiadać pogodę w przyszłych latach korzystając z kalendarza falenickich zawodów. Dzisiaj w Falenicy frekwencja nie była zbyt wysoka, ale to normalne w czasie ferii zimowych. Podniosło ją jednak trochę stado dzików chodzące pomiędzy punktami. Dziki nie wyglądały na bardzo przestraszone, w odróżnieniu od niektórych zawodników, którzy je spotykali.

Wolne pakiety na ZBG

Już za kilkanaście godzin odbędzie się pierwszy etap tegorocznej edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. Jak zwykle nie wszyscy zgłoszeni na cały cykl zawodnicy pofatygowali się do sklepu po odbiór zamówionych numerów startowych, więc jutro rano w biurze zawodów w Falenicy odbędzie się ostateczna dogrywka. Liczby wolnych numerów startowych przedstawiają się następująco: G10A, G10B i G10C po 7 sztuk, G6 i G3 po 15 sztuk.

Zimne nóżki

Pierwszy trening ABC odbył się w dosyć mroźnej aurze, a jego hasłem przewodnim było 'ćwiczymy technikę'. Nie obyło się również bez wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Psotny organizator aby wyeliminować bieganie 'na czuja', 'na oko', 'na świecący z kilometra lampion' rozstawił stacje SI bez lampionów :) Taka sytuacja wymuszała dokładny wybór miejsca ataku i precyzyjne wchodzenie na punkt.

Pages