February 2018

Zdjęcia i tyle

Były mapy, wyniki, medale. Teraz czas na obrazki. Dzięki uprzejmości Harpera, naczelnego fotografa zawodów, mamy okazję podziwiać galerię z Mistrzostw Polski w NBnO (zdjęcia robione z brzucha wyszły świetnie:-)). Do obejrzenia pozostałych obrazków zapraszam tutaj. Prócz obrazków jeszcze dorzucę kilka słów podziękowań. Te ogromne należą się niedoszłemu Sędziemu (zdrowia!), doszłemu Sędziemu i PZOS-owi. Za to, że się chciało. I zawodnikom, że przyjechali. A największe wyrazy uznania należą się dzielnym mężczyznom z M-20. W przyszłym roku będziecie starsi, mocniejsi i tyle:-)

XV Kurs Organizatorów i Animatorów InO

Chcesz się lepiej orientować w terenie? Nie próbowałeś jeszcze spacerów z mapą? Nie wiesz jak wytłumaczyć bliskim i znajomym o co chodzi w InO? Organizacja InO do dla Ciebie ziemia nieodkryta?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na Kursie Organizatora i Animatora Imprez na Orientację. Pokażemy, jakie góry należy pokonać i jak to zrobić, aby stworzyć dobrą trasę na orientację czy zorganizować całą imprezę. Przypomnimy zatartą nieraz wiedzę o czytaniu mapy i posługiwaniu się kompasem. Wytłumaczymy zawiłe regulaminy i zasady rządzące tą dyscypliną. Zaprezentujemy programy komputerowe do obróbki map...i wiele, wiele innych tematów!

Wielki finał i Street Orienteering na deser

Mróz powinien już znacznie zelżeć do 10 marca, kiedy to odbędzie się finałowa runda FalInO. Dobiegła końca niezwykle zaciekła rywalizacja o jak najlepsze pozycje w klasyfikacji końcowej tegorocznego edycji tego wielce prestiżowego cyklu. Ostatni start będzie już jednak spokojniejszy, bowiem jego wyniki nie będą wliczane do klasyfikacji.

Wręczenie pucharów, medali i dyplomów odbędzie się w świetlicy szkoły o godzinie 9:40, więc warto przyjechać wcześniej, aby odebrać trofea i spokojnie przygotować się do ostatnich startów. Kilku startów, bowiem spora grupa osób zapewne pobiegnie jeszcze w biegu górskim, a Karolina Pacek przygotowała specjalnie na ostatnią rundę etap z cyklu Street-O. To naprawdę wspaniała zabawa, a szczególnie ciekawa jest mapę, na której narysowana jest tylko siatka dróg.

BPK#5, czyli Bieg Wedla na bis

Nie wszyscy mieli okazję startować w Biegu Wedla, bo to ferie zimowe były, a i wielu biegaczy nie było w Warszawie, dlatego będzie okazja wystartować na trasie  BPK#5 w Parku Skaryszewskim z placu na tyłach muszli koncertowej w dniu 8 marca o godz. 18.00. Do dyspozycji będą dwie trasy: A - sprint na dystansie 650 m, 7 PK oraz B - klasyk na dystansie 3,8 km, 22 PK (bo to była XXII Zima na Pradze). Oczywiście można, a nawet warto wystartować na obydwu dystansach.

Druga porcja wyników i mapa

Teraz przyszła pora na podsumowanie wczorajszych zawodów. Narciarze rano mogli spróbować swoich sił w sztafetach. Znalazło się kilku śmiałków z Polski, którzy podjęli się próby startu na dwóch dystansach jednego dnia. Sztafety stanowiły tylko krótkie przetarcie treningowe, zaś koronny dla Polaków był dystans średni. Powyżej można obejrzeć mapkę z tego dystansu. Tym razem trasa kategorii H20.

Mistrzostwa zimowe

W najbliższą niedzielę (4 marca) Uczniowski Klub Sportowy OSiR Góra Kalwaria organizuje zawody w biegu na orientację. Na mapia Obręb w Czaplinku będzie okazja powalczyć w Zimowych Mistrzostwach Góry Kalwarii o puchary na każdej z czterech tras przygotowanych na tę okazję. Więcej informacji można znaleźć w załączonym komunikacie technicznym. Zapraszamy w imieniu organizatora.

Wyniki i mapa z klasyka

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Medale rozdane. Na obrazku obok można sobie obejrzeć jaki obowiązuje model na ten rok. Światła dziennego jeszcze nie ujrzały oficjalne wyniki. Na taką formalność przyszedł właśnie czas. Będę racjonować. Ten czas dotyczy zmagań sobotnich. Tego dnia zawodnicy rywalizowali i zmagali się z warunkami atmosferycznymi na dystansie klasycznym...

ABC BNO 2018.2 - wyniki

Dziękujemy za udział w dzisiejszym treningu, który odbył się w prawdziwie zimowej, mroźnej aurze. Mamy nadzieję, że formuła treningu, wyjątkowa mapa i system podbijania punktów oraz piękne zimowe widoki przypadły wszystkim do gustu. Na nasz kolejny trening zapraszamy już za miesiąc - miejsce zbiórki zostanie ogłoszone w późniejszym komunikacie. Zapraszamy do oglądania wyników na stronie OK!Sport.

I wszystko jasne

Prawdziwa i piękna zimowa aura towarzyszyła zawodnikom podczas czwartego etapu tegorocznej edycji falenickich zawodów w biegu na orientację. Po ukończeniu biegu można było posilić się w bufecie wspaniałościami  przygotowanymi przez miejscowe panie i panów. Warto zauważyć, że podczas każdego etapu jest inne menu, a wszystkie potrawy smaczne, więc warto przyjeżdżać nawet tylko dla samej konsumpcji:)

Dla zagubionych...

...garść praktycznych informacji, czyli Jak się poruszać po niepolskim gruncie podczas Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, które startują już jutro. W tej garści kilka istotnych ziaren się znajduje. Jednym z nich jest fakt, że w niedzielę po zakończeniu rozgrywania dystansu średniego dopiero otrzymamy mapy na pamiątkę. Zatem, prosimy nerwowo nie wyrywać map czeskim organizatorom na mecie. Oni doskonale znają te numery. Zęby też nie wchodzą w grę. Nieznajomość języka obcego nie będzie wytłumaczeniem. 

Pages