April 2018

Rusza Grand Prix

Wyjątkowo późno, bowiem dopiero w pierwszy weekend maja, ruszamy z rywalizacją w kolejnej edycji Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawa w Rowerowej Jeździe na Orientację. W sobotę rywalizacja będzie się odbywać na dystansie klasycznym. Jak tradycja nakazuje start i meta zlokalizowane będą w warszawskiej kolebce RJnO, czyli przy Szkole Podstawowej nr 124 na ul. Bartoszyckiej 45/47. Start będzie działał od godz. 9:30, a na uczestników tras czerwonej i czarnej będą czekały dwie mapy - jedna tradycyjna w skali 1:12500, a druga nówka sztuka z lidara otrzymana od Tomka (za co stokrotne dzięki) w skali 1:15000. Liczby punktów kontrolnych w terenie są zgodne z komunikatem, ale długości tras będą troszkę większe co powinno ucieszyć większość uczestników.

II BazInO 21 kwietnia 2018 r. Aktywna sobota w Chrośli!

W dn. 21 kwietnia 2018 r. w Chrośli (gm. Dębe Wielkie) odbyło się II BazInO – Wiosenny Marsz na Orientację, organizowany już po raz drugi przez Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim. 

W tym roku aktywną sobotę pod hasłem „W sobotę nie ma nas w domu!” spędziło 95 uczestników marszu – dzieci, młodzież, dorośli oraz pies, tym samym pobijając zeszłoroczny wynik o ponad 30 osób. 

Pierwszy maraton za nami

Pierwsze zawody z cyklu Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację za nami. Wystartowało równo pięćdziesięciu śmiałków na trzech trasach. Wyniki już od niedzieli dostępne są na stronie organizatora Wiosennych 360°, czyli Stowarzyszenia Team 360°. Teraz pojawiły się one także, wraz z aktualną klasyfikacją generalną na stronie cyklu. Po pierwszej analizie wyników został dokonany podział na tras na męskie i żeńskie. Mam nadzieję, że usatysfakcjonuje to zarówno nasze piękne panie (będą rywalizowały o zdobycze punktowe bezpośrednio pomiędzy sobą) i dodatkowo nie wpędzi w niepotrzebny stres niektórych Panów.

Comming-out orienteeringu

Mamy przyjemność poinformować wszystkich, że biegi na orientację oficjalnie przestają być sportem niszowym. Dlaczego? Bo od tego sezonu wchodzą w repertuar dyscyplin występujących w ofercie sklepów sieci Decathlon w Polsce. Z tej okazji w Decathlon Targówek odbędzie się w najbliższy weekend impreza zatytułowana „Orienteering dla Każdego by Decathlon”, współorganizowana przez Klub Imprez na Orientację Stowarzysze.

Ostatni dzwonek na RJnO w Miliczu

To już ostatni dzwonek na zgłoszenie się na Puchar Doliny Baryczy, pierwszą okazję w tym roku do zdobycia medalu Mistrzostw Polski w RJnO. Zgłoszenia będą przyjmowane dzisiaj (wtorek) do końca dnia, ewentualnie w dniu zawodów (ale to już niezbyt pewna opcja).

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie organizatorów: http://baryczrjno.pl/

Pages