May 2018

Porządki polityczne

Ostatnio dużo w trawie brzęczy o ochronie prywatności, więc przyszedł czas na małe sprzątanie na ulubionym portalu warszawskich orientalistów, ale po kolei.

Na stronę można się teraz dostać tylko protokołem HTTPS, czyli szyfrowaną wersją protokołu HTTP do przeglądania stron internetowych. Nie trzeba tutaj nic robić, bowiem przekierowanie powinno zadziałać automatycznie.

Kolejna sprawa dotyczy użytkowników portalu. Kto nie używał swojego konta przez ostatnie pół roku to... już go nie zobaczy, bo zostało skasowane. W przyszłości nie będziemy aż tak brutalni i konta będą automatycznie kasowane dopiero po rocznej nieaktywności.

Wyniki z WOD ze Stowarzyszami

Informuję, że na stronie Klubu InO Stowarzysze pojawiły się wyniki i mapy z wczorajszych zawodów. Wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami poniedziałkowe popołudnie serdecznie dziękuję za udział, mając nadzieję, że się podobało. Nie będzie to ostatnia impreza BnO organizowana przez KInO Stowarzysze, więc bądźcie czujni!

EskapebolInO - 10 czerwca, Lasy Celestynowskie

SKPB Warszawa serdecznie zaprasza na VI edycję EskapebolInO. Zawody odbędą się w niedzielę, 10 czerwca na terenie Nadleśnictwa Celestynów. Baza Zawodów będzie zlokalizowana przy wiatach ogniskowych w Centrum Edukacji Leśnej. Tradycyjnie, po ukończeniu tras będzie można posiedzieć przy ognisku :) Start możliwy w jednej z kategorii: TP, TT, TU i TZ. Dla rodzin z dziećmi będą dostępne dwie trasy familijne, zaś na terenie Centrum wspaniale wyposażony plac zabaw. Zapraszamy! 

Ruszyły zapisy na III odsłonę Orientiady

Drodzy Orientaliści! Zapraszamy na III odsłonę Orientiady, która ponownie odbędzie się w Mrozach. Podczas tej edycji każdy znajdzie coś dla siebie.W tym roku przygotowaliśmy dla Was zarówno trasy piesze, jak i rowerowe.

Trasa Piesza na 50 km zaliczana do Pucharu Polski oraz dwie trasy towarzyszące TP-25 km i TP-10 km.

Ponadto rowerzyści będą mogli spróbować swych sił na trasach TR-50 km oraz TR-25 km.

Komunikat Techniczny WOD z KInO Stowarzysze

Informuję, że na stronie Klubu InO Stowarzysze pojawił się Komunikat Techniczny na jutrzejsze zawody. Dodatkowo, ponieważ dowiedziałem się, że nie każdy chętny zdążył się zapisać w regulaminowym terminie, zapisy zostały przedłużone do końca niedzieli :) Jeśli ktoś mimo to nie zdąży - na starcie na pewno będzie kilka dodatkowych map!

Uchylamy rąbka tajemnicy

Postanowiłem na zachętę ujawnić, że trasa sportowa na poniedziałkowej imprezie będzie według mojej wiedzy debiutem w Polsce systemu elektronicznego potwierdzania PK opartego o inicjatywę Open Timing Control (OTimCon). Można więc oczekiwać kompletnych wyników z międzyczasami oraz trasy z punktami wielokrotnymi smiley Zapraszam więc do zgłaszania się - zgłoszeni startują bezpłatnie!

Niższe wpisowe na Gubiszlaki do 30 maja

Miło nam poinformować, że dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu od Miasta Otwock, oraz Starostwa Powiatowego w Otwocku mogliśmy obniżyć kwotę wpisowego dla uczestnikow Gubiszlaków!

Pozostał jeszcze tylko tydzień zapisów w niższej cenie - 20 złotych od osoby. Po 30 maja wpisowe wzrasta do 30 złotych od osoby, więc nie warto zwlekać.

World Orienteering Day z Klubem InO Stowarzysze

Klub Imprez na Orientację STOWARZYSZE oraz Decathlon Polska mają przyjemność zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania Światowego Dnia Orienteeringu.

Spotykamy się w poniedziałek 28 maja, o godzinie 18.00 w Parku Praskim. Przygotujemy tam dla Was dwie trasy: zakręconą i szybką trasę sportową - dla tych wybieganych i obeznanych z tematem oraz familijną, na którą możecie zaprosić swoich niezorientowanych znajomych - pokażemy im o co chodzi i spróbujemy zarazić naszą wspólną pasją.

Czas na maraton

Kolejny półmetek naszych cyklów dotyczy Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację, którego trzecia runda odbędzie się w niedzielę (17 czerwca). Zawody są także zaliczane do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację 2018, więc z pewnością będzie się z kim pościgać. Centrum zawodów usytuowane będzie we wsi Lasek koło Celestynowa przy wiatach i boisku piłkarskim. Do startu zostały już tylko cztery tygodnie, więc czas opublikować więcej informacji, które w postaci komunikatu technicznego można znaleźć w załączniku poniżej.

Pucharowy półmetek

Wielkie dzięki Adamowi za bardzo dobrą organizację VI rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO w Kobyłce i Wołominie. Mapy jak zwykle były bardzo dobre, trasy ciekawe, a teren wymagający, więc wszyscy dobrze się bawili.

Tradycyjnie w czerwcu osiągamy półmetek Pucharu. Kolejna, siódma runda odbędzie się w sobotę (16 czerwca) w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów. O urokach miejsca nie ma się co rozpisywać, trzeba po prostu przyjechać i samemu zobaczyć. Szczególnie dużo ciekawych atrakcji znajdą tam dzieci. W programie jak zwykle dwa starty (sprint i średni). Teren jeszcze na rowerach nie śmigany, mapy aktualne, więc ściganie zapowiada się ciekawie.

Pages