November 2018

Jesienne 2x2 - ZMIANA TERMINU NA 2 GRUDNIA 2018 r.

UWAGA ZMIANA TERMINU 2 grudnia zapraszamy na Jesienne 2×2, czyli ostatnią rundę Pucharu Ziemi Radomskiej w marszach na orientację. Spotykamy się o 10 rano w Przejeździe koło Pionek.

Przygotujemy po dwa etapy w kategorii dla początkujących (TD), nie zaawansowanych (TT) i średniozaawansowanych (TU). W przerwie między etapami będzie ognisko z kiełbaskami.

Street-O na spontanie

Mamy znakomitą informację dla wszystkich fanatyków orientacji sportowej lub turystycznej. Wiadomość z ostatniej chwili: najbliższe street-o odbędzie się w czarny piątek, czyli 23 listopada.

Garść przydatnych informacji dla chcących skorzystać z okazji:

  • cena promocyjna 1,99 zł (jak przystało na black friday),
  • trasy z limitem czasowym: 40 lub 60 min (też obniżone),
  • zapisy do piątku do godziny 12:00 przez najlepszy system zgłoszeniowy na świecie, czyli tutaj,
  • lokalizacja startu/mety: Mood Cafe - Al. Niepodległości 80 (przy skrzyżowaniu Al. Niepodległości i Odyńca)
  • start czynny od 18:15 do 19.10.

Kolejne Street-O!

Tym razem zawody odbędą się 5 grudnia przy ulicy Ostrobramskiej. Uwaga, uwaga! Baza imprezy będzie ogrzewana i klimatyzowana. Aby przygotować się do zawodów i dojechać na właściwe miejsce startu, polecamy prześledzić załączony regulamin. Zapisać można się przez najlepszy na świecie systemie zgłoszeniowy, czyli tutaj. Do wyboru jest kilka tras:

  • dla początkujących z limitem 60 minut
  • Street-O z limitem 60 lub 90 minut   

XXIII InO u Piotra - 1 grudnia

Dwadzieścia kilka kilometrów spaceru po różnych chaszczach i wybetonowanych alejkach dało efekt w postaci wstępnie zaktualizowanych koncepcji tras. Dla uproszczenia przyjęta została mapa w skali 1:5000, co pozwoli na całkowicie nowe koncepcje wyglądu map i lokalizacji PK i PKS.

Niestety kapeć w oponie pojazdu uniemożliwił (póki co) wytyczenie ścieżek widocznych na mapie.

Wielki marsz

Jak wiemy święta narodowe powstają w ostatniej chwili więc i my postanowiliśmy to uczcić i zagospodarować wolny dzień. Dlatego proponujemy imprezę, w której spróbujemy wybrać i potwierdzić 100 PK na trasie od Cytadeli do Belwederu. To symboliczne nawiązanie do historycznych okoliczności przejścia Marszałka Piłsudskiego w 1918 r. i odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rekordowy finał

Przed dzisiejszymi zawodami Zakończenia Sezonu 2018 w RJnO zabrakło miejsc parkingowych wokół nowo powstałego centrum firmy Wheeler Polska w Majdanie, ale jakoś dało się upchnąć wszystkich chętnych. Pogoda bez słońca, ale też bez deszczu i tylko opadająca mgła towarzyszyła nam dzisiaj w bazie zawodów. W dzisiejszym scorelaufie wystartowała rekordowa liczba zawodników, czyli 78 osób. Map zabrakło, ale udało się na miejscu zrobić ksera dla spóźnialskich.

Finisz maratoński

Prawie 60 zawodników wystartowało dzisiaj w finałowych zawodach Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Jak widać było warto, bo w po dzisiejszym etapie w klasyfikacji generalnej cyklu nastąpiły spore zmiany. Szkoda tylko, że pogoda się akurat popsuła i przez cały dzień siąpił drobny deszcz.

Tym razem najliczniej obsadzona była trasa zielona o długości 20 km na której wystartowało w sumie 30 osób. Na niebieskiej też dystans był zgodny z komunikatem i wynosił około 48.7 km według parametrów przejazdu zwycięzcy Kamila Lesisza. Trasa czerwona tradycyjnie była trochę krótsza i to zarówno ze względu na porę roku, jak i krótki dzień. Tym samym więcej osób dostało szansę dojechanie do mety z kompletem punktów. Tutaj najkrótszy dystans w terenie przejechał drugi na mecie Paweł Brudło (79.6 km). Zwycięzca Piotr Buciak przejechał 83.2 km, a trzeci na mecie Sławomir Kielak 82.3 km.