February 2019

Purpurowe startowe

Lista startowa na dystans klasyczny na Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację została już przygotowana przez organizatorów. Zgłoszonych zawodników na sobotnie zawody można oglądać tutaj (dodatkowo lista dołączona pod postem), zaś na sprint zostanie opublikowana na tej stronie. Na biegówkach będzie jeździć ponad 300 osób. Oczywiście nie będą to tylko Polacy. Lista startowa na dystans klasyczny zawiera również informację o parametrach tras. Polecam śledzić czeską stronę zawodów. 

Czas podsumowań

Pożegnanie z zimą i startami w narciarskim biegu na orientację nastąpi w najbliższy weekend w Czechach. Na Mazowszu jednak nawet jak spadnie śnieg to nie przewiduję organizacji kolejnych rund Pucharu Warszawy i Mazowsza w NBnO. Tegoroczny cykl był bardzo krótki i intensywny, bowiem śnieg znikał w ciągu kilku godzin po przybiegnięciu na linię mety ostatniego uczestnika. Chyba najmniejsza w historii różnica punktowa pomiędzy czołówka, zaledwie 2 punkty i wielka szkoda, że nie można było rozegrać kolejnych rund.

W załączniku poniżej jest lista osób, które będą nagradzane 16 marca podczas finałowego etapu FalInO i jednocześnie pierwszej rundy naszych cyklów rowerowych (komunikat ukaże się już wkrótce). Uroczyste zakończenie pucharu narciarskiego oraz cyklu FalInO odbędzie się o godz. 12:00, a potem nastąpi płynnie przejście z sezonu zimowego na letnie opony i starty rowerowe.

Twardym trzeba być

Paweł Janiak podzielił się linkiem. Link odnosi się do zawodów narciarskich, oczywiście na orientację, które odbyły się stosunkowo niedawno. Mistrzostwa Ukrainy w 2010 roku. Zapraszam do obejrzenia kilku fotek (od Antona Kuprietsa) i przemyśleniem swoich planów treningowych. Warto rozważyć zmiany zarówno w organizacji zawodów jak i przygotowaniach fizycznych. Niestety na Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, które odbędą się już w ten weekend, trzeba jechać z niedopracowaną formą. Jeśli tej komuś brakuje, zapewniam, że wyobraźnia czasami wystarcza.

PS. Bez obaw. Śnieg w Novej Vsi jest. Pies go dalej pilnuje.

Kolejny rekonesans i kciuki

Jest dobrze. Śnieg w miejscu rozgrywania przyszłotygodniowych zawodów, czyli Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację jest. Proszę oto dowodzik z wczorajszego rekonesansu i wytyczania śladów w terenie. 

Jak wiemy śnieg miewa kaprysy i tak naprawdę do 27 lutego organizator może odwołać zawody. Dzisiaj mija pierwszy termin zgłoszeń, a dla bogatych i mniej zdecydowanych datą graniczną jest wtorek. Zgłosić się to jedno. Grunt to zrobić prawidłowo. Z pomocą służy magiczna tabelka. Ona nie jest zaczarowana. Zawody również:-) To jeszcze kilka zdjęć do oglądania...

Przedostatni dzwonek i ważny komunikat

Jutro mija pierwszy termin zgłoszeń Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, które tradycyjnie odbędą się w Czechach. Gdyby ktoś miał ochotę wystąpić na zawodach to gorąco zapraszam do zgłaszania się. Komunikat istotny wielce. Uwaga: Oris, czyli czeski system zgłoszeń liczy podwojoną stawkę wpisowego dla Polaków. Wynika to z tego, że Polacy nie są zarejestrowani w Czechach. Jutro ma to zostać poprawione. Proszę się nie przejmować i zgłaszać się standardowo (bez względu na błąd). Wysokość wpisowego będzie taka jak zostało to napisane w biuletynie.

Medale rozdysponowane

I wszystko już wiadomo w temacie klasyfikacji końcowej tegorocznej edycji Falenickich Zimowych Zawodów na Orientację. Walka o czołowe pozycje trwała do samego końca i w niektórych kategoriach różnice pomiędzy czołówką wynoszą czasem zaledwie jeden punkt. Jednak zwycięzcami są wszyscy uczestnicy biorący udział w naszym cyklu, bowiem czas spędzony na poszukiwaniu punktów w pięknych falenickich lasach jest bezcenny.

Webpage launched

Today we are launching the webpage of Podlasie Cup, the international MTBO competition organised on 26-28 of April in Suwałki in the North-East part of Poland. Together with the webpage we introduce Bulletin no 1 that is available in the information section. The full program of the event you may find there as well. Please, use our entry system to enrol and remember that you need to register and log in to add or edit your entry.

Ruszamy z koksem

Jest już gotowa strona internetowa tegorocznego Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację, które odbędą się w dniach 26-28 kwietnia 2019 w Suwałkach. Zawody są międzynarodowe, więc mamy wersję polską oraz angielską. Wraz ze stroną możemy zaprezentować także regulamin imprezy zarówno w wersji ojczystej, jak i angielskiej. W naszym systemie zgłoszeniowym otwarte są także zapisy, więc czekamy na pierwszych śmiałków.

Sąsiedzi o zimie

W załączniku kolejny numer Wiadomości Sąsiedzkich z Wesołej, a w nim aż dwa artykuły poświęcone orientacji sportowej. Na stronie 8. jest informacja o Wesołych Biegach Górskich oraz WesolInO, a na stronie 9. małe co nieco w na temat sezonu zimowego na nartach biegowych na orientację oraz zapowiedzi ostatnich rund FalInO.

ABC BnO 2019.3

Zapraszamy do Reguta na ostatnią rundę ABC BnO 2019. Trening na dystansie klasycznym, dla niektórych to long. Mapa "To nie jest park skaryszewski 2", ta sama co rok temu na 2-giej rundzie ABC, ale z poprawkami. Do wyboru mapy z drogami i bez.

Pages