July 2019

Tadadam! Mapa! Wyniki!

Państwa całkiem zacne grono przybyło na wtorkowe street-o, które doczekało się już 16-stego odcinka. Podczas lipcowego, deszczowego wieczoru okolice Krakowskiego Przedmieścia miało okazję plądrować ponad 60 osób (nie wszyscy zapisali się na kartach startowych). W kupie siła. Im więcej głów, tym więcej ciekawych i zaskakujących odpowiedzi do przestudiowania. Zatem do rzeczy. Cyferki ukażcie się!

XVII Wakacyjne Serce z Lampionem

Stowarzysze zapraszają na tradycyjne lipcowe spotkanie z mapą - Wakacyjne Serce z Lampionem. Spotykamy się w sobotę 20 lipca na Bródnie, które ostatnio trochę "ucierpiało" z powodu budowy metra. Z tego to powodu szeroko pojęte metro będzie motywem przewodnim wszystkich tras, a w ofercie jest ich kilka :)

Wszelkie szczegóły dostępne w regulaminie na stronie Klubu oraz w załączniku poniżej, a zapisy jak zwykle tutaj.

Ania Trykozko 1961-2019

13 lipca 2019 roku zmarła nasza droga przyjaciółka Ania Trykozko. Zapamiętamy Anię jako uśmiechniętą uczestniczkę i współorganizatorkę wielu imprez na orientację, zdobywczynię Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, ale przede wszystkim dobrego, o ogromnej wrażliwości na potrzeby innych, człowieka. Aniu bardzo nam Ciebie brakuje.

Zaproszenie na IT Orient

Zapraszamy na 5 edycję IT Orient. Zawody odbędą się 27 lipca na malowniczych terenach Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, z bazą w Lucieniu.

Do wyboru cztery trasy:

  • RODZINNA - rodziny z dziećmi, pieszo lub na rowerze, ok. 25 km
  • PIESZA - ok. 30 km
  • MEGA - rowerowa, ok. 50 km
  • GIGA - rowerowa, ok. 100 km

Zapraszamy również na rowerach elektrycznych!

Rekonesans street-owy, wskazówki i zdjęcia

W trakcie przygotowania trasy okazało się, że na terenie rozgrywania zawodów kwitnie obecnie mnóstwo malw. Dlatego logo imprezy będzie takie malwowe. Może dotrwają do przyszłego tygodnia. Chociaż jak człowiek biega za punktami to nie w głowie mu kwiatki. Ale różne są przecież głowy…

Pokasowałam kilka dróg na mapie, czasami coś dorysowałam albo dokleiłam. Wskazówka dla uczestników jest następująca: spostrzegawczym trzeba być i kreatywnym podczas wyboru wariantów! Jest wiele przejść, furteczek, skrócików, które nie są zawsze zaznaczone na mapie. Punktów jest całkiem sporo. Niektóre można zaliczyć nawet z kilkudziesięciu metrów, czyli lepiej niż z wykorzystaniem SI air’a.