January 2020

Konkurs na logo

Tradycją jest, że co roku cykl Oswój Smoka! ma oryginalne unikatowe logo. I Ty możesz być jego autorem :)
Niniejszym z przyjemnością ogłaszamy konkurs na logo Pucharu w Oswajaniu Smoka 2020. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są w regulaminie dostępnym tutaj.

Czas na zgłaszanie propozycji jest do niedzieli 26 stycznia.

To już półmetek

Jak szybko ten czas biegnie do przodu, następny etap FalInO to już półmetek tegorocznych zmagań w poszukiwaniu lampioników na falenickiej wydmie. Zgłoszenia już zostały otwarte i są pierwsze osoby na liście więc najwyższy czas na udostępnienie komunikatu technicznego trzeciego etapu. Znajdziecie go poniżej w załączniku. Warto się z nim zapoznać, bowiem tradycyjnie trasy są nieco dłuższe i skale map znowu uległy zmianie w związku z tym. Ponownie dzięki aktualizacji mapy udało mi się znaleźć kilka ciekawych miejsc, które zostały wykorzystane do usytuowania lampioników w terenie.

Wieści z Innsbrucku

Poniżej okraszona zdjęciami relacja Michała Szyplińskiego z jego zmagań w zakończonych właśnie zawodów World Maters Games w austiackim Innsbrucku. Życzymy przyjemnej lektury.

Zdegustowani brakiem zimy w Polsce, wybraliśmy się z Mateuszem Chromcem (który po jednym starcie w zeszłym sezonie w Falenicy rozsmakował się w orientacji) na mistrzostwa świata mastersów rozgrywane w ramach Winter World Masters Games w Innsbrucku. Robiliśmy relację z tej imprezy do Magazynu NTN Snow & More i postanowiliśmy oprócz narciarstwa alpejskiego spróbować też narciarskiego biegu na orientację.

Drugi etap za nami

Kolejny rekord frekwencji pobity i powoli zbliżamy się do dwustu startujących uczestników w naszym cyklu. Dzisiaj aura nadal bardziej wiosenna, niż zimowa, jedynie temperatura w okolicach 3°C przypominała, że w kalendarzu mamy zimę. Na trasach biegowych wystartowało 141 uczestników w tym jeden nie podpisał swojej karty startowej, dlatego proszę o kontakt i podanie komu zapisać na trasie BM lub BK czas 59:14 (minuta startu 48, czyli na początku). Bardzo prawdopodobne, że to osoba z Góry Kalwarii. Na trasach gry terenowej Street-O wystartowało około trzydziestu uczestników. Tutaj na wyniki trzeba poczekać nieco dłużej i postaram się opublikować je do jutra.

Noworoczny przegląd prasy

Najwyższy już czas zajrzeć do prasy w tym roku w której znajdziemy między innymi artykuł poświęcony rozpoczynającemu się nowemu sezonowi w orientacji. Tym razem główną uwagę skierowałem w kierunku nowości na naszym rynku, czyli Gry Terenowej na Orientację Street Orienteering. Ja nazwałem to grą terenową na orientację dlatego, że preferuje nazwy w ojczystym języku. Dodatkowo uważam, że właśnie taka nazwa jest bardziej zrozumiała i przyciągająca uwagę nowych uczestników do których chcemy dotrzeć, aby spróbowali wziąć w tym udział. Street Orienteering pozostawiam w nazwie imprezy bowiem jest to także przez większość odbiorców zrozumiałe i dodatkowo jest fajne logo.

Zimy nie widać

Jak na razie w Warszawie zima nie pojawiła się na horyzoncie i nawet okruszku śniegu jeszcze nie widzieliśmy. Tym bardziej chyba trzeba trzymać kciuki za dwóch zawodników z Warszawy, którzy od dziś zaczęli starty w Mistrzostwach Świata Weteranów w Narciarskim Biegu na Orientację w Austrii. Impreza ma rekordową obsadę i nie musi się martwić o brak śnieżnego puchu na szczęście. Rywalizację można obserwować na stronie organizatora https://www.innsbruck2020.com/de/sport/ski-orientierungslauf w dniu dzisiejszym odbył się trening, a jutro rusza walka na dystansie sprinterskim. Walczyć godnie będą o jak najlepsze pozycje Mateusz Chromiec w kategorii M30 oraz Michał Szypliński w kategorii M35.

XXIV Zima na Pradze

Planując ferie zimowe w Warszawie warto sobie zarezerwować trochę czasu w dniu 8 lutego 2020 (sobota), aby zajrzeć do Parku Skaryszewskiego, gdzie odbędzie się XXIV Zima na Pradze w ramach, której odbędzie się jubileuszowa edycja XV BIEG WEDLA. Zapraszamy do biegania z mapą bno na trasach od 2 do 4 km lub po raz piąty organizowany O-run na dystansie 5 km. Będzie możliwość potrenowania na szybkich chipach i wygrać cenne nagrody ze specjalnym torcikiem wedlowskim. W pakiecie słodycze od Wedla, a także rękawiczki biegowe i wiele innych atrakcji.

Specjalnie dla Pani Sylwii

W mijający weekend spotkała mnie bardzo przykra sytauacja. Zostałam oskarżona przez jedną z zawodniczek o skracanie trasy. Nigdy nie udostępniałam swoich przebiegów, czy też przejazdów z zawodów na orientację. Tym razem zrobię wyjątek. Poniżej zamieszczam swój ślad.

Za specjalnie nie ma się czym chwalić. No ale, żeby w przyszłości było lepiej, to czasami robi się głupoty na trasie. Gorszy dzień i te sprawy...Natomiast w mijający weekend miało miejsce zachowanie bezprecedensowe, które należy tępić...

Pages