Kwarantanna rowerowa do końca maja

Wczoraj Międzynarodowa Federacja Orientacji Sportowej (IOF) podjęła bardzo dobrą decyzję i odwołała wszelkie zawody w kalendarzu IOF do końca maja na całym świecie. W związku z tym nie pozostaje mi nic więcej jak odwołać wszystkie zaplanowane zawody w ramach Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację w tym samym przedziale czasowym.

Sytuacja jest, jak sami widzicie, bardzo dynamiczna i nie za bardzo jest pewne, że od czerwca będziemy mogli wznowić rozgrywki na trasach RJnO, dlatego póki co nie publikuje nowych terminów imprez, które nie zostaną rozegrane i pozostaję przy optymistycznej wersji kalendarza przeprowadzenia pozostałych zaplanowanych imprez. Nowy kalendarz zostanie opublikowany zapewne nie wcześniej niż w połowie maja. Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać i przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez media póki jeszcze funkcjonują.

Mam jednocześnie nadzieję, że Zarząd PZOS szybko podejmie właściwą decyzję o przedłużeniu ważności zeszłorocznych licencji do końca czerwca oraz wydłuży termin składania nowych wniosków licencyjnych przez kluby i rejestracji ich zawodników i nie będzie za to pobierać większych opłat wynikających z podjętej w tym zakresie decyzji w styczniu br.