Marzec 2021

Zmiana terminu MP w RJnO

W związku z obecną sytuacją pandemiczną w kraju organizator Mistrzostw Polski, Pucharu Najmłodszych oraz Klubowych Mistrzostw Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację podjął przemyślaną decyzję o zmianie terminu zawodów z 17-18.04.2021 na 22-23.05.2021. Zaktualizowany Biuletyn nr 1 zawodów można znaleźć poniżej w załączniku. Zapisy na zawody będą działały w naszym systemie zgłoszeniowym do 17 maja 2021 roku.

ZMIANA! - WM Tour 2 - Samodzielnie

Od najbliżeszej soboty, od 10:30 będą stały znaczniki aż do poniedziałku, 5.04.2021.

Analizując panujące obostrzenia zdecydowaliśmy o odwołaniu tradycyjnej formy treningu. Osoby zgłoszone otrzymają mapę w PDF na mail podany w formularzu zgłoszeń. Proszę wydrukować sobie we własnym zakresie. Zachęcamy do samodzielnego pokonywania trasy.

Do piątku do 24:00 można się jeszcze zgłaszać przez formularz.

GAMBIT 2021 – przełożony na Boże Narodzenie

Przerabialiśmy to już rok temu, przerabiamy ponownie. Lasów w tym roku nam nie zamknęli jeszcze, ale sytuacja epidemiczna jest na tyle poważna, że postanowiliśmy nie kusić losu i przełożyć Wielkanocne Zawody na Orientację Gambit 2021 na bardziej dogodny termin. Podobnie, jak w ubiegłym roku wielkanocne zawody zostaną rozegrane w drugi dzień Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że do grudnia większość z nas będzie już zaszczepiona a Covid-19 będzie już tylko ponurym wspomnieniem.

Do Zielonki z GPSem

Zapraszam w najbliższy wtorek do zabrania telefonu lub zegarka na spacer (bieg) w lasy Zielonki. Tym razem już bez słupków ZPK, za to na mało obieganym terenie. Płaskim - ale wcale nie nudnym - są rowy, doły, mokradełka, nawet jakaś górka się znajdzie. Do pobiegania nawet ponad 8 km!

Szczegóły na stronie GPS-O, zapisy w zakładce obok. Nudno nie będzie :-)

ZAW-OR 2021 - Dojściówka (dodatkowy etap)

Aby łatwiej trafić do centrum ZAW-ORu można pokonać dodatkowy etap dojsciowy lub zejściowy z naniesionymi PK do zlokalizowania na zamieszczonej mapie. Potwierdzenia i odpowiedzi można przekazać w biurze imprezy lub przesłać do organizatora. Mamy nadzieję, że mapa pomoże także innym dojeżdżającym na zawody (ul. Poniatowskiego z Otwocka - z prowizorycznego ronda). Do zobaczenia na miejscu. Mapa w załączniku.

W marcu startuje ORIENT EXPRESS

Powoli budzimy Podkarpacie z zimowego letargu i zapraszamy na pierwszą odsłonę ORIENT EXPRESS-u czyli szybkich treningów BnO. Zapowiada się całkiem fajna seria biegów na orientację w terenie leśnym oraz parkowo-miejskim z wykorzystaniem elektronicznego pomiaru czasu SPORTident.

Pierwszy trening odbędzie się w niedzielę 28 marca 2021 u zaprzyjaźnionych leśników w Świerczowie koło Kolbuszowej.

Dla zainteresowanych taką formą aktywności na dobry początek będą przygotowane dwa rodzaje tras:

  • AMATOR – łatwa (krótka) dla początkujących (także rodziców z dziećmi od lat 10),
  • ZAWODOWIEC – trudniejsza (dłuższa) dla zaawansowanych.

ZAW-OR 2021 - Komunikat Techniczny

Ponieważ Dzień Wagarowicza coraz bliżej, a trasy ZAW-ORu też już gotowe to zapraszam do zapoznania się Komunikatem Technicznym tras biegowych. Trasy zahaczają o najwyższą górę czyli Łysą Górę, miejscami z terenami otwartymi i liczną mikrorzeźbą. Piach też się może trafić. Najkrótsza trasa A nie jest z tego względu zbyt łatwa. Jednak las przebieżny może być bardzo szybki i tempo biegu znaczne. Kolor zielony miejscami jest bardziej przyjazny, choś w niektórych miejscach leżą gałęzie co nieco utrudnia bieganie. Pojawiły się też wycięte paski lasu oznaczone na mapie jako teren zakazany i bezwzględnie należy je omijać ze względu na nowe nasadzenia.

Zapraszam na Wiosenną Hałę

WIOSENNA HAŁA - dłuugi spacer w formie rogainingu.

Termin: 27 lub 28 marca 2021
Miejsce: Puszcza Bolimowska
Trasy: Duża Hała, Mała Hała
Informacje: https://www.facebook.com/rajdnaorientacjehala

Duża Hała w formie 8 godzinnego rogainingu.

Będziecie mogli pospacerować przez 8 godzin i zwiedzać różne puszczańskie zakątki. Do odszukania będzie około 60 punktów kontrolnych (tym razem bez punktów stowarzyszonych).

Rowerowe MP na Śląsku

Pierwszy start w RJnO w sezonie 2021 został zaplanowany w okolicach Gliwic. Organizator zawodów, to Śląski Związek Orientacji Sportowej. Podczas dwudniowych zawodów rywalizacja będzie przebiegać na trzech dystansach. W sobotę dystans sprint i średni, a w niedzielę na dystansie klasycznym. W załączniku jest regulamin zawodów w którym znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące zawodów. Zgłoszenia już otwarte i zachęcam do dokonywania zgłoszeń w przewidzianym terminie jaki jest określony w regulaminie zawodów.

Strony