Wietrzna runda

Bardzo sprawnie została przeprowadzona dzisiejsza runda w Michalinie. Pogoda nie najlepsza, ale w przeszłości bywało już o wiele gorzej. Trasy chyba bardzo fajne i sędzia na PK 15 dla tras czerwonej i czarnej był bardzo dobrze przygotowany do pracy i pogoda nie była mu przeszkodą w sumiennym pełnieniu obowiązków - wielkie dzięki dla Piotra. Była to też runda, gdzie najszybciej zostały zebrane wszystkie 22 punkty w terenie i tu podziękowania dla Adama Szymańskiego, Darka, Karoliny, Marcina Pilipczuka i Uli - dla mnie pozostały tylko 3 lampioniki do zdjęcia z terenu. Dobrze, że nic nie zginęło, bo wówczas sędzia miałby problem.

Zaproszenie na Street-O #34

Serdecznie zapraszam na 34. Street-O - już w czwartek 28 października. Będziemy tak, gdzie nas jeszcze nie było - na Nowolipkach.

Kategoria: rogaining 60 min
Mapy można pobierać w godzinach: 17:20 - 18:50
Start: dokładna lokalizacja zostanie podana do środy 27.10.
Zamknięcie mety: 20:10 (przybycie po tym czasie = NKL)
Świadczenia: mapa, naklejka, karta startowa, a na mecie - coś na osłodę życia ;)
Zapisy: tutaj otwarte do 27.10. (środa) godz. 23:59

TRIP z Dreptusiem po raz 13.

Gdyby ktoś nie wiedział co zrobić z wolną sobotą, to zapraszam 23 października w rejon Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie tam można wziąć udział w dwóch spacerach z mapą dla każdego i poznać historię oraz ciekawe miejsca Uniwersytetu Warszawskiego i okolice gmachu Polskiej Akademii Nauk. Do przejścia będzie łącznie około 4 km, a na koniec czekać będzie na uczestników słodka niespodzianka. Dostępny jest już Regulamin, a zapisy, jak zwykle tutaj.

Leśny Mózg

W imieniu UNTS serdecznie zapraszam na nowy cykl treningów z mapą pt. Leśny Mózg. Jest to kontynuacja dobrze znanego i lubianego Szybkiego Mózgu, z tym że w wydaniu leśnym :)

Wszystkie informacje dostępne na naszej stronie, natomiast zgłoszenia tym razem poprzez formularze na orienteering.waw.pl.

Nie daj się zakręcić

Dokonałem ostatecznej korekty tras na sobotni dystans klasyczny w Michalinie. Wszystkie trasy startują na mapie o skali 1:7500. Start w oba dni od 11:00. W sobotę na trasie czerwonej i czarnej trasy będą się wielokrotnie krzyżowały i z tego powodu na jednym z punktów będzie sędzia potwierdzający punkt. Warto uważnie śledzić na mapach, gdzie trzeba pojechać do kolejnego PK, to szczególnie na trasie czarnej prawdziwy labirynt i można dostać oczopląsu patrząc jak biegnie trasa w kolejności. Dlatego też skala mapy 1:7500. Na pewno będzie bardzo ciekawie. Zgłoszenie do czwartku do 22:00 też warto nie przespać terminu. Poprawiony komunikat jest tutaj. Punktów sporo na każdej trasie.

Starorzecze Narwi sforsowane

Wokół starorzecza Narwi zakończyła się dziś popołudniowa odsłona VIII rundy PWiM w RJnO. Pogoda dobra, choć było dość chłodno, frekwencja także przyzwoita i aż 12 nowych uczestników wystartowało. Dziękujemy właścicielowi sklepu za udostępnienie miejsca na centrum zawodów. Wszystkie punkty stały do końca a okoliczni mieszkańcy już wiedzą, co to jest orientacja i nawet kilka osób przyszło po mapki, aby z nimi pójść na spacer.

Koło Gospodyń Wiejskich

Uroczystego otwarcia VIII rundy PWiM w RJnO wraz z kołem gospodyń wiejskich dokonał w dniu dzisiejszym przed Urzędem Gminy Nieporęt Piotr Janowski. Pogoda dopisała, ale było dość chłodno i dzięki Marcinowi za użyczenie kurtki, w której dotrwałem na stanowisku do końca zawodów. Trasy nie były tym razem zbyt długie wziąłem bowiem pod uwagę, że jutro spora część uczestników startuje w długodystansowych Mistrzostwach Polski. Podobnie będzie w dniu jutrzejszym, aby powracający z biegania mogli dokonać rozjazdu po wymagającym bieganiu z mapą w Pułtusku.

Pucharowe ostatki

Międzynarodowy Dzień Uciekania na Rowerze - właśnie takie święto wypada podczas ostatniej tegorocznej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację. Uciekać muszą prowadzący w łącznej klasyfikacji przed goniącymi ich osobami. Jak zawsze w końcówce rozgrywek sporo się dzieje i dochodzi do ciekawych rozstrzygnięć. Całe szczęście, że nie jest to jednak główny cel większości uczestników naszych zawodów.  Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Korekta komunikatu ósmej rundy

Jak słusznie zauważył Andrzej Krochmal w komunikacie technicznym była kopiowana od dawna informacja na temat podsumowania tegorocznej rywalizacji w PWiM oraz GPDW w RJnO. Uwaga słuszna i zostało to sprecyzowane w KT, który znajdziecie w załączniku. Przy okazji zostały także skorygowane parametry tras na niedzielny sprint i dystans średni. Nie pozostaje więc nic więcej jak zgłosić się w terminie, który nie uległ zmianie i mija jutro o 22:00.

Podkurek - Podsumowanie Sezonu BnO 2021

Organizatorzy z HKT "TREP" PTTK zapraszają na tradycyjny XLIV Rajd na Orientację "PODKUREK 2021" w ramach, którego odbędzie się Podsumowanie Sezonu BnO 2021. Spotkanie zwolenników marszów jak i biegania z mapą zaplanowaliśmy w Białobrzegach w Leśnym Ranczu nad jeziorem Parów Karaski. W programie, oprócz 2 etapów MnO w kat. TZ, TU i TP przewidziano 2 trasy scorelaufu z limitem 45 i 60 minut oraz wspólne ognisko poświęcone obchodom 45. rocznicy powstania HKT "TREP" PTTK.

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
Wietrzna runda23/10 21:29myszJanku, prosimy, nie
Wietrzna runda23/10 20:35karolaCzy jak pojadę i zrobię
Wietrzna runda23/10 20:20janJeśli chodzi o start masowy,
Wietrzna runda23/10 20:02karolaMam propozycje na
Wietrzna runda23/10 18:24janW tym roku coś mało
Wietrzna runda23/10 17:45JanowscyOpeer za plamy z kawy na
Starorzecze Narwi sforsowane20/10 21:54DKEŚlady z Komornicy Sprint
Koło Gospodyń Wiejskich20/10 21:42DKEMoje ślady z
Starorzecze Narwi sforsowane18/10 11:20AdamJakoś nigdy nie kochałem
Starorzecze Narwi sforsowane17/10 21:10ZwolakiDzięki za dzisiaj. Było
Koło Gospodyń Wiejskich17/10 19:16JanowscySpotkanie z Paniami było
Koło Gospodyń Wiejskich16/10 22:22janDobrze, że nie robią
Koło Gospodyń Wiejskich16/10 21:23karolaTo tłumaczy brak zaznaczonej
Koło Gospodyń Wiejskich16/10 20:48janA już myślałem, że nikt
Koło Gospodyń Wiejskich16/10 20:31karolaNamiętna lektura KT
Subscribe to Front page feed