Suplement krupski

Pojawiła się druga wersja regulaminu Mistrzostw Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację, które odbędą się na Śląsku w Brynku i Kupskim Młynie w dniach 26-28 września 2014 r. Kilka wątpliwości się wyjaśniło, więc spieszymy poinformować co i jak. Przede wszystkim Mistrzostwa Polski są przewidziane dla kategorii K/M-17, K/M-20 i K/M-21. Zawodnicy kategorii młodszych, czyli K/M-12 i K/M-14 będą walczyli o medale w ramach Pucharu Najmłodszych, a osobowy wiekowe, czyli sterani życiem czterdziestolatkowie i starsi, mogą liczyć na medale Mistrzostw Polski Weteranów.

Kolejna ważna informacja jest taka, że najmłodszym w sobotę oszczędzony będzie dystans długi, a w niedzielę scorelauf. W zamian otrzymają odpowiednio dystans klasyczny oraz średni, więc dziatwa nie powinna zniechęcić się do tej dyscypliny sportu z powodu przemęczenia, tudzież braku zegarka. Warto docenić te zmiany, bowiem rodziły się w bólach, o czym najlepiej wiedzą adresaci pewnej listy dyskusyjnej:)

O pozostałych zmianach najlepiej przeczytać sobie samemu w nowym regulaminie zawodów, który można znaleźć tutaj. Warto jeszcze tylko wspomnieć, że zapisy na Mistrzostwa są teraz pod ręką, czyli w naszym systemie zgłoszeniowym.

Komentarze

Witam!

Witam!

Mam następującą koncepcję na trasę Scorelaufu Czasowego Mistrzostw Polski w niedzielę: Limit czasu dla kategorii od K/M-17 wzwyż, to 150 minut. Przekroczenie limitu czasu już o 1 sekundę powoduje, że zawodnik jest nieklasyfikowany. W terenie chcę, aby było ustawionych minimum 50 PK - wszystkie kategorie wiekowe otrzymują takie same mapy z naniesionymi wszystkimi PK. Start interwałowy co trzy minuty w każdej kategorii wiekowej. Zakładam, że tylko maksymalnie 10-15 % zawodników zdoła w tym czasie odnaleźć i potwierdzić wszystkie PK w limicie czasu 150 minut. O zwycięstwie w każdej kategorii decydować będzie ilość potwierdzonych PK w limicie czasu - zwycięża zawodnik, który potwierdził największą ilość PK /w przypadku jednakowej ilości potwierdzonych PK o zajętym miejscu decyduję czas pokonania trasy - cały czas mówimy o czasie do 150 minut/.  W tym celu już rozpocząłem starania o zabezpieczenie odpowiedniej ilości chipów nowej generacji mających minimum pamięć na 100 potwierdzonych PK. Takie chipy zawodnikom posiadającym starszą generecja zostaną wypożyczonę w niedzielę za darmo. Myślę, że jest to jedyne rozsądne wyjście z zaistniałej sytuacji, biorąc pod uwagę, że dzień wcześniej wszyscy ścigają się na długim dystansie, czyli każdy będzie miał sporo w nogach przepedałowanych kilometrów. Nie chcę komentować pierwotnej idei tych zawodów - czyli ponad dwukrotnie dłuższego limitu czasu dla kategorii K/M-21 /360 minut/  mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży w tej spornej kwestii.

Pozdrawiam Jan Cegiełka

"Przekroczenie limitu czasu

"Przekroczenie limitu czasu już o 1 sekundę powoduje, że zawodnik jest nieklasyfikowany" - no to polecą NKL-ki...Na trasie - zwłaszcza takiej dłuższej - zdarzają się różne przypadki losowe. Żeby uatrakcyjnić zawody i dać szansę zawodnikom może lepszym przepisem byłoby odejmowanie 1 punktu za każdą minutę spóźnienia, a gdy spóźnienie sięgnie 30 minut wtedy dopiero NKL.

Niestety są to Mistrzostwa

Niestety są to Mistrzostwa Polski, a nie zawody typu Harpagan itp, rajdy przygodowe. Przypadek losowy taki jak defekt rowwru i tak wyklucza w większości zawodnika o rywalizację medalową. Zresztą mam nadzieję, że są to pierwsze i ostatnie zawody w ramach kalendarza CTZ Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Nie chce dyskutować więcej nad tym jaka idea towarzyszyła twórcy tego pomysłu, który nie ma nic wspólnego z głównymi założeniami Związku jakimi są przygotowywania zawodników do rywalizacji o medale Mistrzostw Świata, Europy czy Pucharu Świata - gdzie nie występuje i nie będzie występować tego typu rywalizacja. Jest to bardzo dobra idea organizacja tego typu zawodów  właśnie na imprezach typu Mordownik, Gezno czy wspomniane wcześniej Rajd Harpagan.

Jan Cegiełka