Rowerowe mistrzostwa w Starej Kuźni

W załączniku można zapoznać się z biuletynem Mistrzostw Polski, Pucharu Najmłodszych oraz Mistrzostw Województwa Opolskiego w RJnO, które zostaną rozegrane w Starej Kuźni w terminie 25-26 września br. Organizator zawodów LUKS Azymek Zdzieszowice przygotował nowe mapy oraz wybrał bardzo ciekawe miejsce do przeprowadzenia zawodów. W sobotę rozegrany zostanie dystans średni ze startu masowego w ramach Pucharu Najmłodszych oraz Mistrzostw Województwa Opolskiego. Po krótkim odpoczynku o 15:30 ruszy start zawodów sztafetowych (sztafety dwuzmianowe) w ramach Mistrzostw Polski oraz Pucharu Najmłodszych. W niedzielę odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Najmłodszych na dystansie długim.

Oczywiście wszystkie trzy starty dodatkowo będą zaliczane do klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski. Zgłoszenia na zawody już otwarte i naprawdę warto wyrobić się w I terminie nie tylko ze zgłoszeniem, ale też z dokonaniem za nie opłaty. Tyma razem pewna nowość, bowiem zgłoszenia są w dwóch terminach. Pierwszy z niższymi opłatami do 10 września i drugi gdzie już trzeba nieco drożej zapłacić do 20 września. Nie będą przyjmowane zgłoszenia po 20 września.

Jako komentarz mogę tylko dodać, że zapadła się godna ubolewania decyzja Zarządu PZOS o przesunięciu właśnie na ten termin KMP w biegu na orientację. Sprawę poruszyłem w mailu do wszystkich członków Zarządu PZOS, ale niestety nie liczę na zmianę tej decyzji. Nie można stawiać pod murem klubów i  zawodników każąc im wybierać w których zawodach wystartują - wszyscy płacą po to składki, aby móc wystartować zarówno w zawodach z kalendarza CTZ w RJnO jak i BnO - nie da rady się rozdwoić zawodnik. Mimo wszystko liczę na rozsądek i cofnięcie tej decyzji. 

ZałącznikWielkość
PDF icon MP_MTBO_20210924_Regulamin.pdf251.33 KB

Komentarze

Na zmianę decyzji nie ma co

Na zmianę decyzji nie ma co liczyć , może jest jeszcze możliwość zmiany rowerowych na tydzień wcześniej lub póżniej?

 

Sztafety MP to nie są

Sztafety MP to nie są sztafety KMP. Co oznacza zapis, że dystans sztafetowy to zawody indywidualne? To będzie jednoosobowa sztafeta? I takim cudem sztafety MP staną się KMP? Jeśli 3 starty mają być zaliczane do KMP to oznacza, że będę 2 rodzaje medali za sztafety KMP i MP?

Słuszna uwaga co do sztafet

Słuszna uwaga co do sztafet poprawiłem zapisy w B-1. Medal będzie jeden, bo tak zawsze jest. To tak samo dwa medale trzeba by było dać za pozostałe dystanse. Zresztą  w B-1 nie ma informacji o nagrodach jak na razie. Nagrody będą zgodne z Regulaminami w RJnO na 2021 rok.

Regulaminy sportowe Rowerowej

Regulaminy sportowe Rowerowej Jazdy na Orientację ustalone na 2021 rok to niezwykle namiętna lektura:

  • Zgodnie z Regulaminem Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Weteranów w Rowerowej Jeździe na Orientację:

„...V. Nagrody

1. Oficjalnymi nagrodami w mistrzostw są medale i dyplomy.

a) Medale przyznaje się za trzy czołowe miejsca w każdej kategorii wiekowej.”

  • Zgodnie z Regulaminem Klubowych Mistrzostw Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację:

„...VI. Nagrody

  1. W startach indywidualnych i sztafetowych za miejsca 1-3 zawodnicy otrzymują medale i dyplomy, a w kategoriach KM12-14 dodatkowo dyplomy za miejsca 4-6.”

Sztafety KMP i MP to dwie różne sprawy.

Uprzejmie proszę o kolejną

Uprzejmie proszę o kolejną korektę biuletynu, tak aby zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami RJnO na 2021r. Odnoszę się do pkt. 5.4 "Sztafety rozpoczynają się startem masowym i składają z trzech zmian". Zatem szatefety nie mogą być dwuzmianowe, powinny składać się z 3 zmian. Dowolnie to można sobie interpretować poezję Miłosza, zaś medali i zmian w sztafecie powinno być tyle ile jest zapisane w obowiązujących przepisach.

Karolina, no i po co robić

Karolina, no i po co robić drame? W sensie da ci to coś? Jak będą sztafety 3 zmianowe to będzie ich dużo mniej, bo żeby się liczyły muszą być z tego samego klubu. Zero rywalizacji, dyscyplina dalej się zwija zamiast rozwijać. A przy 2 zmianowych przynajmniej może być ciekawa rywalizacja.

Co do medali na KMP i MP to chyba lepiej żeby do rankingu było brane jak najwięcej ważnych startów, a nie ze będzie się on składał z 3 wyścigów przez cały sezon. Od razu mówię że  nie podpieram się jednym z 2945 regulaminów orientacji rowerowej tylko myślę jak by było najlepiej dla dyscypliny, bo chyba nam wszystkim na tym najbardziej zależy, a nie kolejnym medalu który nic nie daje. 

Pozdrawiam, Bartek Niebielski jr