September 2017

Jutro będzie fajnie!

Nie żeby dzisiaj fajnie nie było:-) Ale już jutro rusza kolejna odsłona BPK#02, czyli biegania z wykorzystaniem aplikacji GPS Orienteering Run. Tym razem trening odbędzie się na terenie Sadów Żoliborskich. Startujemy od godziny 18:30. Wystarczy zabrać złotówkę, czołówkę, dobry humor i komórkę. Jeśli kogoś technologia przeraża, to proszę się specjalnie nie przejmować. Taki ktoś sobie po prostu pobiega z mapą w poszukiwaniu wirtualnych punktów. No ale tego kogoś ominie przyjemność słuchania pikania telefonu. I sobie pod nosem będzie mógł wydawać dźwięk będąc u celu.

Pozdrowienia z Harare!

Za górami, za lasami, za brudnymi firankami, za bagnami, za dołami, za wielkimi tapczanami jest takie jedno trino. Powstało całkiem niedawno. Zawitało na ląd afrykański. Żaden żarcik, bo zaproszenie na spacer po mieście "brytyjskiego dżentelmena o wiktoriańskim guście" stało się aktywne.

XXI Festiwal Nauki w Warszawie

Uwaga, uwaga! Festiwal Nauki powraca! Po raz XXI koniec września w Warszawie upłynie pod znakiem zabawy nauką. Od 22 września do 1 października zaplanowano ponad 700 spotkań festiwalowych, w tym 8 debat głównych, Naukowy Weekend z kampusem Ochota, Piknik Geologiczny, Festiwal Nauki Małego Człowieka a także liczne kluby, czyli wykłady, często z elementami dyskusji z ekspertami lub elementami pokazów, spotkania weekendowe i lekcje dla zorganizowanych grup uczniów.

Runda choszczowsko-kobyłkowska

Zakończyliśmy już wrześniowy, bardzo bogaty cykl startów w rowerowej jeździe na orientację na Mazowszu. Oprócz dwóch rund Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO była także impreza z kalendarza centralnego, czyli zorganizowana w Wiązownie i Wesołej przez Team 360° trzyetapowa Mazovia Cup, która była jednocześnie Mistrzostwami Polski na dystansie klasycznym i średnim. Regularni uczestnicy naszego Pucharu pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając cały worek różnokolorowych medali.

Wyniki ze Słodowca + pierwsze zdjęcia + trasy elity

Prezentujemy wstępne wyniki pierwszego etapu Pucharu Bielan 2017, który odbył się dzisiaj na osiedlu Słodowiec. Dziękujemy wszystkim uczestnikom (131 zawodników) które brały udział w dzisiejszych zmaganiach i zapraszamy na kolejny etap do Młocin, gdzie w niedzielę, 22 października zmierzymy się z etapem leśnym.

Wrzucamy również link do pierwszej fotorelacji naszego fotografa - Mikołaja Maciejewskiego, zapraszamy do oglądania!

https://photos.app.goo.gl/CFl8UTS5sq1zb9Xg1

Jak długo można pić herbatę z talerza?

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Życie. Akcja ogłoszeniowa właśnie ruszyła. W miastach można spotkać takie niby plakaty poszukiwawcze. Historia mojego Pucharu nadal nie została niestety rozwikłana. Dyrektor rowerowy zamilkł. W wielkim skrócie chodzi o nagrodę za moje wybitne wyniki w RJnO za rok ubiegły, bo wygrałam Indywidualny Puchar Polski. Rok już zmierza ku końcowi, jak Pucharu nie było, tak nie ma go nadal.

Jeszcze ładniejszy koniec rundy

Dziewiątą rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację pod każdym względem możemy zaliczyć do bardzo udanych. Dzisiaj w rywalizacji wzięło udział 60 zawodników z tego 10 po raz pierwszy w tym sezonie. Sprzyjało temu między innymi umiejscowienie startu, bowiem jedna rodzina wystartowała po zainteresowaniu się tym, co się tutaj dzieje. Po powrocie na metę stwierdzili, że była to ich najfajniejsza rodzinna wyprawa na rowerach. Powiedzieli też, że na pewno powrócą na kolejne rundy.

Słoneczny początek dziewiątej rundy

Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom pierwszego dnia dziewiątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza, będącej jednocześnie trzecią rundy Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dzisiaj najwięcej problemów sprawił zawodnikom start w sprincie. Niby trasy krótkie, ale gęstość dróg, dróżek i ścieżek powodowała u wielu niezły galimatias w głowie. Po prostu trzeba było pojechać spokojnie, bez pośpiechu i to była moim zdaniem recepta na ten dystans.

Fajnie było!

Po zebranych aprobatach pilotażowej odsłony BPK, organizatorzy poszli za ciosem. Wczoraj wieczorem odbył się kolejny odcinek biegania z wykorzystaniem aplikacji GPS Orienteering Run. W treningu uczestniczyło 13 osób. Biorąc pod uwagę panujące warunki pogodowe, to całkiem sporo (kolejne zawody dla wielbicieli brania kąpieli deszczowych). Bajecznie było jak na zdjęciu:-)

Pages