June 2018

Spotykamy się w Nadarzynie już za 2,5 tygodnia...

....na IV rundzie Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Czas więc odkryć trochę więcej informacji na temat tras z jakimi będzie można się zmierzyć.

W sumie w terenie znajdą się 34 punkty kontrolne. Potwierdzenie ich wszystkich będzie prawdopodobnie konieczne do wygrania na trasie czerwonej, jednak aby być na niej klasyfikowanym potwierdzić będzie trzeba minimum 21 dowolnych punktów. Ci, którzy zdecydują się zakończyć rywalizację z jeszcze mniejszą liczbą potwierdzeń, zostaną sklasyfikowani na trasie niebieskiej. Cała rywalizacja na połączonym dystansie niebiesko-czerwonym będzie trwać 9 godzin.

W strugach deszczu

Prawdziwa ulewa towarzyszyła uczestnikom drugiego dnia siódmej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbyła się wczoraj w lasach anińskich. Przygotowania do startu odbyły się jeszcze bez kropli deszczu i pierwsi zawodnicy ruszyli na trasę w całkiem dobrych warunkach. Jednak po 10 minutach piknik się skończył i z nieba polało zaiste rzęsiście. Na szczęście centrum zawodów w Helenowie zlokalizowane było w zadaszonym amfiteatrze, więc zawody nie odpłynęły w strugach deszczu w siną dal, a większość zawodników mogła spokojnie przeczekać ulewę.

Radość z rowerowej jazdy

Za nami pierwszy dzień ósmej rundy PWiM, która jest jednocześnie drugą rundą Grand Prix Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy w RJnO. Blisko 60 osób zdecydowało się przyjechać do Radości aby wziąć udział w pierwszym letnim pucharowym weekendzie. Dosłownie letnim - po wiosennych upałach nastało astronomiczne lato i temperatura jest dosłownie letnia.

Wszyscy dojechali...

...do mety dzisiejszego maratonu i zdecydowana większość uczestników odnalazła wszystkie punkty kontrolne ze swojej tras. Część punktów stanowiły słupki ZPK (Zielony Punkt Kontrolny) i z nimi było na trasie trochę problemów. W ciągu tygodnia jeden z nich zniknął (Paweł Słomka znalazł nawet dziurę, gdzie był wkopany), kilka straciło ząbki, czyli perforatory, a kolejny stał w innym miejscu niż na mapie ZPK. Podczas zdejmowania punktów okazało się, że ktoś przestawił PK 47 na róg pola, a z lasu zniknęły PK 40 i PK 51 (została tylko tabliczka), czyli najwyraźniej w Otwocku złe licho nie śpi.

CEL zaliczony

Można śmiało powiedzieć, że dzisiejsze centrum zawodów w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie na długo pozostanie w pamięci uczestników zmagań podczas siódmej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Jak obserwowałem startujących dzisiaj zawodników to okazało się, że sporo osób miało duże problemy z ogarnięciem miejsca startu na mapie. Sam teren z kolei był tak urokliwy, szczególnie na dystansie średnim, że wielu uczestników specjalnie zatrzymywało się na trasie, aby zrobić zdjęcia tych miejsc. Zachęcam do ich publikacji, żeby także inni mogli zobaczyć co stracili. Z pewnością do CEL-u wrócimy także w przyszłym roku.

Maraton z sentymentem

W najbliższy weekend w Celestynowie odbędzie się III runda nowego Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację, a już chcielibyśmy poinformować o IV rundzie do której pozostał dokładnie miesiąc.

Siedem lat temu po raz ostatni odbył się rajd rowerowy na orientację o obco brzmiącej nazwie Waypointrace. Na starcie w Pruszkowie stanęło blisko 500 zawodników. W tym roku wracamy na tereny znane z tejże imprezy, aby między innymi sprawdzić jak duże zmiany nastąpiły na obszarze zachodnich okolic Warszawy. IV runda Pucharu będzie miała swój start w Nadarzynie, gdzie w zeszłym roku gościliśmy V rundę Pucharu w RJnO. Obszar, na którym toczyć się będzie rywalizacja, został znacznie poszerzony w tym roku i obejmie na północy tereny ujęte na nowych mapach do RJnO. Na wschodzie zawodnicy nie powinni przekroczyć drogi krajowej nr 8, natomiast południe i zachód pozostaną na razie tajemnicą.

Po ile są cytryny?

Kto jest „patronką” baru? Ile minut po 22 odjeżdża autobus? Co jest takie dobre? Za co dziękujemy? Odpowiedzi na te pytania można było poznać na wczorajszym Street-O, które odbyło się na Jelonkach. Jest to wiedza niezwykle pożyteczna i przydatna w życiu codziennym. Ile jest kiełbas w koszyku? Właściwie to całkiem niezły tekst na przechwałki w pracy, a jeszcze lepszy na podryw. Hej Maleńka, no co Ty…przecież 5.

Piękny maj

Taki właśnie tytuł ma artykuł poświęcony rowerowej orientacji na dziesiątej stronie czerwcowo-lipcowego numeru Wiadomości Sąsiedzkich z Wesołej. Można tam sobie poczytać relację ze zmagań uczestników w zawodach z Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, a także zostać zaproszonym na kolejne zawody, które odbędą się w najbliższy weekend w Celestynowie i Laskach. Jak się uda, to kilka numerów będzie dostępnych podczas zawodów w CEL-u, czyli Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, gdzie będzie znajdowało się centrum sobotnich zawodów.

Wersja obrazkowa

Pozostał już tylko tydzień do startu w trzeciej rundzie Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Zespół organizatorów już jest gotów ze wszystkim. Zostały opracowane mapy i trasy. Padło pytanie jaką część trasy stanowią mapy topograficzne, a jaką specjalistyczne do orientacji sportowej. Teraz mogę odpowiedzieć dokładnie na to pytanie: na zielonej 5% (ale wszystkie punkty  zlokalizowane na mapach do RJnO lub BnO), trasa niebieska to już około 35%, trasa czerwona ok. 55-60%. Mapa BnO na każdej z tras pokrywa ok. 5% powierzchni. To co było napisane w komunikacie jest nadal aktualne, a dla leniwych, którym nie chce się go czytać, wersja obrazkowa w postaci plakatu.

Pages