October 2018

XLV Wieczorny Rajd Palmiry 2018

Organizatorzy z HKT "TREP" PTTK zapraszają na swój tradycyjny spacer po Puszczy Kampinoskiej w dniu 1 listopada 2018 r. (czwartek). Trasa przebiega wokół Cmentarza w Palmirach, na którym znajdują się groby rozstrzelanych mieszkańców Warszawy w czasie II Wojny Światowej i miejsc pamięci na drodze do Pociechy, gdzie znajduje się Krzyż "Jerzyków". Uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać trasę TRInO "Wokół Palmir" bądź czarnym szlakiem z Truskawia. Spacer w tym specjalnym dniu, w nocnych ostępach Puszczy po zasypanych liśćmi ścieżkach i rozświetlonych mogiłach pomordowanych sprawia naprawdę unikatowe wrażenia.

Ten ostatni maraton

Tak, to na razie będzie ostatni maraton jaki organizuję. Niemniej jednak zapowiada się bardzo interesująco, bowiem udało mi się znaleźć fajne połączenie tras. Uczestnicy trasy zielonej otrzymają mapę w skali 1:12500 i będą mieli do odnalezienia 12 PK. Będzie to jednocześnie pierwsza mapa trasy niebieskiej. Na drugiej mapie w skali 1:20000 uczestnicy tej trasy będą mieli do odnalezienia pozostałe punkty, w sumie do zaliczenia będzie 20 PK. Mapa ta będzie także częścą trasy czerwonej, która dostanie jeszcze dodatkową mapę w skali 1:22000 i będzie miała do odnalezienia 38 PK.

BePeKi wracają

Spontanicznie zapraszamy na wieczorny trening z BePeKiem, czyli bieganie bez lampionów, ale za to z aplikacją GPS Orienteering Run (więcej informacji o działaniu systemu tutaj).
Co, gdzie, kiedy? Już podajemy:
Termin: środa, 31.10.2018 r. - wydawanie map: 18:30-19:00
Miejsce: ławeczki przy głównym wejściu do Galerii Mokotów (przy Rondzie Unii Europejskiej)
Trasa: 5,2 km, 28 PK (klasyk), można też wybrać wersję scorelauf (wtedy trasa jest krótsza)
Wpisowe: 1 zł (płatne na starcie)
Zapisy: tutaj do 31.10. godz. 12:00

Rekordowe Młociny

To już koniec tegorocznej rywalizacji w Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Zgodnie z prognozą pogody do godziny 12:30 było bez deszczu i 95% zawodników pokonało trasy sprintu i dystansu średniego na sucho. Frekwencja była znakomita, bowiem na starcie do walki o ostatnie w tym sezonie zdobycze punktowe w klasyfikacji generalnej stawiło się aż 83 uczestników. Litwini byli bardzo zadowoleni i bardzo chwalili zawody, krajanie zresztą też.

CEL - kiełbasa

Pogoda była dzisiaj wyśmienita jeśli porównamy ją z rokiem ubiegłym. Tym razem ponownie gościliśmy w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów i śmiało można potwierdzić, że jest to najlepsze centrum zawodów w historii naszej pucharowej rywalizacji. Dzisiaj ponownie mieliśmy międzynarodową obsadę, bowiem startowało trzech zawodników z Litwy i byli bardzo zadowoleni z tras oraz lokalizacji centrum zawodów. Szkoda, że sporo zgłoszonych osób nie dotarło do CEL-u - ich strata.

Dobre rady

Otwarcie zapisów na cały cykl tegorocznej edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy zbliża się wielkimi krokami, więc czas na kilka dobrych rad, które pozwolą oszczędzić zarówno potencjalnym uczestnikom, jak i organizatorom sporo nerwów. Przede wszystkim nieustannie zachęcam do przeczytania regulaminu zawodów, który dostępny jest na stronie cyklu. Po drugie warto sprawdzić, czy mamy konto na portalu potrzebne do zapisania się na zawody. Jeśli ktoś kiedyś konto miał, a teraz jakby go nie ma to zachęcam to przeczytania informacji zamieszczonej kilka miesięcy temu.

Komunikat młociński

Uprzejmie informuję o zmianie lokalizacji centrum drugiego dnia Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, która odbędzie się 28 października w warszawskich Młocinach. Zostało ono przeniesione ok. 300 metrów w kierunku południowo-zachodnim. Wjazd od ul. Ptasi Raj. Dla fanów GPS adres jest taki: 52°18'33.5"N 20°54'30.1"E. Nowa lokalizacja zapewni ciekawsze trasy i lepsze wykorzystanie terenu, szczególnie dla trasy zielonej i niebieskiej.

Podsumowanie biegowe

W imieniu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Orientacji Sportowej oraz współorganizatorów zapraszamy do udziału w biegu na orientację w formule scorelaufu. Zawody odbędą się w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie w ramach tegorocznego Podkurka połączonego z podsumowaniem sezonu 2018 w BnO przy ognisku . Związek przygotował dyplomy dla najlepszych w każdej kategorii wiekowej, aby je wręczyć w atmosferze przyjacielskiego spotkania w lesie, przy tradycyjnej kiełbasce po zakończeniu biegu.

Sąsiedzi nas obserwują

Czas na zapoznanie się z treścią wrześniowego wydania Wiadomości Sąsiedzkich w których na stronie 11 możemy znaleźć kolejny artykuł poświęcony rowerowej jeździe na orientację. Dodatkowo trochę orientacji można znaleźć w artykule z okładki, gdzie prezentowany jest fajny pomysł terenowej gry miejskiej w Wesołej. Podobna aplikacja przygotowana na potrzeby Zielonego Punktu Kontrolnego działa także na Podlasiu w ramach projektu Poznaj Swój Las. Kody  QR służące do potwierdzania obecności na punktach ZPK można skanować także  w Dusznikach-Zdroju oraz w Suwałkach na mapach Szwajcaria, Las Suwalski oraz Rutka, więc widać, że cyfryzacja postępuje.

Pages