January 2019

Start i zdjęcia z rekonesansu

Trasa jest już przygotowana. Start i meta będą zlokalizowane na dole ruchomych schodów przy trasie W-Z. Będę czekała przy wejściu (w środku). Gdybyśmy zostali wyproszeni to przeniosę się przed wejście (też na dole), czyli jakieś 10 m dalej.

Nie będzie picia, ale będą wafelki! Wpisowe wynosi 4 PLN. Wezmę folie na mapy (takie zwykłe koszulki). Jeśli ktoś woli ładniejsze, proszę wziąć ze sobą.

Na zachętę do wzięcia udziału zapraszam do obejrzenia zdjęć z rekonesansu. Do zobaczenia!

Piękna sobota

Śmiało można powiedzieć, że rywalizacja w dniu dzisiejszym przebiegała ponownie w przepięknej zimowej scenerii. Biały puch dokładnie przykrył wszystkie elementy, które mogły by wpływać na gorsze samopoczucie. Co prawda grubość pokrywy śnieżnej dla zawodników pokonujących dzisiaj trasy na nartach mogła wydawać się dość skąpa, ale wszyscy dali radę. Mam nadzieję, że uda się jeszcze przeprowadzić w tym sezonie kolejne etapy narciarskie. Na razie mamy ich cztery oraz 44 uczestników.

Jeśli chodzi o kolejne etapy to cały czas liczę na Stowarzyszy, których plany organizacji zawodów narciarskich w Wesołej pokrzyżował ostatnio deficyt śniegu. Za tydzień będzie natomiast szansa pobiegania na nartach podczas zawodów ZiMnO organizowanych przez Szymona na Młocinach i jak śnieg się utrzyma, to może jeszcze coś zaproponuje po sąsiedzku tego samego dnia.

Marzenia optymisty

Zawody się odbędą - więcej informacji na ten temat w komentarzu.

Po analizie prognoz pogody można wnioskować, że do końca tygodnia temperatura w okolicach Warszawy utrzyma się poniżej zera stopni Celsjusza. Co prawda zapowiadane są opady śniegu w piątek i to przez cały dzień, ale mamy dopiero wtorek i przewidywania te obarczone są jednak sporym ryzykiem. Niemniej jednak trzeba być nastawionym optymistycznie nastawionym i dlatego przygotowałem komunikat techniczny planowanej na najbliższą sobotę (26 stycznia) drugiej rundy Pucharu.

Street-o na Starówce

Serdecznie zapraszam na street-o, które odbędzie się w ostatni dzień stycznia. Na pewno będzie fajnie. Na pewno na mecie nie będzie picia. Na pewno miejsce startu zostanie podane w przyszły poniedziałek. Przewidziany limit czasowy dla wszystkich to 60 minut. Zapisujemy się w najlepszym systemie zgłoszeniowym na świecie, czyli tutaj. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 stycznia do 17:30.

Do zobaczenia na starcie, który będzie działać od 18:15 do 19:00

Sąsiedzi o nartach i FalInO

Jest już dostępny pierwszy numer tegorocznego wydania Wiadomości Sąsiedzkich, którego wersję elektroniczną załączamy poniżej. Tym razem udało się wyczarować artykułem śnieg i rozegrać pierwsze etapy tegorocznego Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. W środku jest też kilka słów o rozgrywanym w międzyczasie FalInO.

D jak Dąbrówka

Ledwie opadł kurz i zastygł pot po pierwszym treningu ABC - a już zapraszamy na kolejny!

Kiedy? - niedziela, 3 lutego 2019.
Gdzie? - Dąbrówka.
Jaka mapa? - Skarbonka, nocne MP 2006.
Jaka trasa? - warstwicówka, 15km + 250m przewyższenia (zawrotne jak na Mazowsze prawie 2% przewyższenia).

A jak Anielin

Pierwszy etap zimowego cyklu ABC, czyli A za nami. Dzisiejszy ogólnopolski trening, bo niektórzy zawodnicy zachęceni reklamą w mediach o zasięgu krajowym (chodzi oczywiście o nasz portal) przyjechali do nas specjalnie aż z Małopolski, odbył się na wiecznie nowej/młodej mapie Anielin. Pozbawione lampionów punkty kontrolne nie przeszkadzały zawodnikom delektować się piękną, słoneczną, acz mroźną pogodą oraz precyzyjną nawigacją, więc dzisiejsze bieganko można uznać za bardzo udane.

FalInO na półmetku

Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnym etapie FalInO, a szczególnie tych zawodników, którzy przespali dwie pierwsze rundy, bowiem jest to ostatni dzwonek, aby włączyć się do walki o dobry wynik w klasyfikacji generalnej cyklu. A jest o co, bowiem jak zwykle za zajęcie miejsc 1-3 będą medale, a zwycięzcy mogą liczyć na wspaniałe puchary. No i jak zwykle na uczestników sobotniej rywalizacji będzie czekał ze swoimi smakołykami ciepły bufet.

Purpurowy biuletyn

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z biuletynem Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, które odbędą się 2-3 marca w Czechach. Zawody rangi mistrzowskiej zostaną rozegrane na dystansie sprinterskim oraz klasycznym. W niedzielę będzie również możliwość wystartowania w sztafetach. Jednak w sztafetach nie będzie można zdobyć medalu. Szkoda, bo sztafety są najfajniejszą formą rywalizacji w orientacji sportowej. Co warto jeszcze wiedzieć?

Pages