March 2019

Gambit 2019

W imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK zapraszam wszytkich miłośników orientacji do udziału w 5 edycji Wielkanocnej Imprezy na Orientację "Gambit", która odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 23 kwietnia 2019 roku, w Warszawie Falenicy. Przewidziano 4 trasy w biegach na orientację w kategoriach Open oraz 3 trasy w marszach w kategoriach TZ, TU i TP. Trasy turystyczne w kategoriach TU oraz TZ zaliczane są do Turystycznych Mistrzostw Warszawy i Mazowsza (TMWiM) w InO. Impreza obędzie się na mapie Falenica Zatrzebie wykreślonej specjalnie na Gambit 2019. Szczegóły znajdują się w załączonych regulaminach.

Żaby policzone

Właśnie w dniu dzisiejszym podczas zakończenia drugiej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w Wesołej rozpoczęła się migracja płazów, którą po południu można było doskonale zaobserwować. W jeziorku koło centrum zawodów było bardzo dużo żab i widać było jako nowe osobniki wychodziły z lasu i wędrowały w kierunku wody. Była to niebywała atrakcja dla najmłodszych uczestników którzy starali się policzyć żaby w jeziorku. Dodatkową były kaczki, które krążyły co chwila wokół jeziorka po czym pięknie w nim lądowały. Ścieżka wokół jeziorka natomiast była doskonałym kołem po którym rozgrzewali się najmłodsi przed startem i później robili rozjazd po zakończeniu swojej trasy. Było naprawdę przyjemnie, a pogoda w pełni się dopasowała do dzisiejszej sielankowej atmosfery, wyjątkowo nikt nie spieszył się z powrotem do domu i wszyscy chętnie siedzieli wokół jeziorka i nabierali sił na kolejną rundę w przyszłym tygodniu, która odbędzie się w Komornicy w gminie Wieliszew.

Wesoło było

Prawie siedemdziesiąt osób wesoło bawiło się podczas pokonywania tras w Warszawskiej Wesołej - dokładnie 68. Zawodom towarzyszyła Akademia Wojskowa, której uczestnicy pokonywali trasy pieszo odnajdując w terenie słupki Zielonych Punktów Kontrolnych. Do godziny 10:00 panował prawdziwy tłok w okolicach startu i mety. Pogoda wyśmienita i drzewa pomału puszczają paki, ale nadal widoczność w lesie była znakomita i można było wypatrzeć lampioniki ze znacznej odległości.

III BazInO

Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim pragnie serdecznie zaprosić na III BazInO, już trzecią edycję Wiosennego Marszu na Orientację odbywającego się w lasach powiatu mińskiego. W tym roku zmagania z mapą rozpoczną się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta w Mrozach w dn. 13 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00.

Plakat i trzecia runda

Ponownie mamy w tym sezonie plakat naszych pucharowych rozgrywek w rowerowej jeździe na orientację. Tegoroczna wersja została zaprojektowana przez Adama Wroniaka. Zachęcam do rozesłania i popularyzacji w innych mediach społecznościowych. Zamieszczony w załączniku plakat jest w formacie A3 do wydruku, ale spokojnie też można drukować w A4.

Rowerowe Mufinki

Warto zerknąć na załączony poniżej komunikat techniczny drugiej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbędzie się w Wesołej w ostatni weekend marca. Szczególnie dotyczy to zmotoryzowanych uczestników zawodów, bowiem zamieszczone tam mapki pomogą im dojechać do centrum zawodów i zaparkować auto w odpowiednim miejscu. Ostatnim razem wielu osobom sprawiło to duży kłopot, więc chyba warto sobie tenże komunikat poczytać.

Finał WesolInO w sobotę!

Za trzy dni zakończymy tegoroczny cykl WesolInO, czyli treningowych zawodów na orientację w Starej Miłośnie. Czempioni odbiorą nagrody - natomiast pobiegać może sobie każdy, do czego serdecznie zachęcamy.

Tym razem trasy są delikatnie wydłużone ( w kategoriach CK i CM - w pozostałych pozostają w podobnym do dotychczasowego zakresie, czyli niespełna 2 km na trasach A i ciut powyżej 3 km na trasach B). Co do tych dłuższych - Panie będą miały ponad 6 km, zaś Panowie - ponad 9 km (w końcu - long się zbliża...). Mapy wygladają zupełnie normalnie, chociaż ta męska... Trasa poplątana jest tak, że sam traciłem rozeznanie. Ale - grunt, że pobiegać można, nie? Zachęcamy do zgłaszania się!

Powiało wiosną

Śmiało można powiedzieć, że warunki atmosferyczne podczas drugiego dnia pierwszej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację były doskonałe. Dzisiaj na trasach wystartowało 74 zawodników, a przez oba dni w sumie aż 95, czyli jak by nie patrzeć to fantastyczna liczba. Z rana co prawda było chłodno, ale po pokonaniu pierwszego dystansu sprinterskiego większość osób zrzucało z siebie nadmierne warstwy odzieży, aby móc swobodniej oddychać podczas startu na dystansie średnim. Nie wszyscy startowali na obu dystansach, ale za to uśmiech i zadowolenie z pokonania trasy mogłem obserwować na twarzach powracających z lasu kolejnych uczestników.

Wyniki z Chomiczówki

Serdecznie dziękuję wszystkim za odwagę i udział w tych niekonwencjonalnych obchodach święta π. Mam nadzieję, że choć liczba (wciąż!) jest niewymierna, impreza wszystkim przyniosła wymierne korzyści, np. zdrowotne :)

Przemożną chęć poznania wyników na razie jestem w stanie zaspokoić całkiem wymiernie, acz niepełnie. Na kartach startowych pojawiło się sporo odpowiedzi, które są nieoczekiwane lub wręcz zaskakujące i bez wizji lokalnej (dopiero w poniedziałek!) pełnych wyników nie podam. W załączniku obecny stan rachunków. Osoby/zespoły, u których nie ma "czerwonych komórek", mogą być już pewne swoich rezultatów.

Ruszył sezon rowerowy

Bomba poszła w górę i w warszawskiej Falenicy wystartowała rywalizacja w tegorocznym cyklu Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały dzisiaj prawie 50 uczestników zmagań na dystansie klasycznym.Tak jak zawsze miejscowa wydma nie daje łatwo za wygraną i nadal płata uczestnikom niespodzianki. Dzisiaj kilku zawodników bardzo dokładnie zapoznało się z położeniem pomnika Lotnika, który ściągał ich jak magnes.

Pages