October 2019

Rowerowa Gra Miejska "Olimpijski Otwock"

Z doświadczenia wiemy, że wielu uczestników imprez planuje swój udział w nich z dużym wyprzedzeniem. W związku z tym już teraz zachęcamy do zanotowania z swoim kalendarzu terminu siódmej edycji rowerowej gry miejskiej. Ta kultowa w pewnych kręgach impreza odbędzie się po 4-letniej przerwie, stąd też jej nazwa to "Olimpijski Otwock". Gra swoją konwencją nawiązywać będzie do odbywających się w 2020 roku Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Fotki na zakończenie

Pogoda podczas dzisiejszego Zakończenia sezonu RJnO w Majdanie dopisała, więc i fotki przysłane przez Pawła Rozwadowskiego wyszły całkiem ładne. Poniżej kilka na przystawkę, ręsztę można oglądać tutaj.

Wyniki scorelaufu

Przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy w dniu dzisiejszym świętować Zakończenie Sezonu w RJnO 2019. Nie mogło być inaczej jak by tego momentu nie poprzedziła rywalizacja sportowa.

W tym roku został wydłużony limit czasu pokonania trasy do 75 minut. Dodatkowym aspektem, który moim zdaniem obok wspaniałej pogody przyczynił się do tak wspaniałej frekwencji było losowanie nagród wśród uczestników którzy w limicie czasu ukończą zmagania w terenie i odnajdą minimum 7 PK.

Podkurkowa relacja i fotki

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w biegu kończacym sezon w nietypowej formule scorelaufu. Przy bardzo sprzyjającej pogodzie w temp. ok. 20 st. można było sobie jeszcze powalczyc na trasie, z wyborem najlepszej strategi i taktyki to jeszcze, chyba po raz pierwszy powalczyć o mapę na starcie masowym z wyschniętego dna Czarnego Stawu. Gwoli wyjaśnienia, na komendę start mapy poszybowały w górę i trzeba było sobie ją złapać, a następnie  zastanowić się w którą stronę ruszyć. Centralne położenie centrum zawodów dawało możliwość wyruszenia w każdą stronę.

W porannej mgle

To już była ostatnia odsłona tegorocznej rywalizacji zarówno w Pucharze Warszawy i Mazowsza jak i Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. Już od samego rana wyłaniali się z porannej mgły kolejni uczestnicy dzisiejszych zmagań. A frekwencja była naprawdę rekordowa, bowiem prawie osiemdziesiąt osób stawiło się w dniu dzisiejszym, aby powalczyć o kolejne bezcenne punkty do obu klasyfikacji. Jak widać po wynikach było warto bowiem ostateczena  klasyfikacja w wielu kategoriach została ustalona dopiero po dzisiejszych etapach.

Mapnik czeka na rodzinę

W niedzielę podczas Zakończenia Sezonu w RJnO w podwarszawskim Majdanie będzie można wylosować nie tylko rower firmy Wheeler Polska, ale także profesjonalny mapnik do RJnO produkcji Portugalskiej firmy Orifix. Tutaj będziemy mieli dwa mapniki do rozlosowania. Jeden będzie losowany wśród rodzin, które wystartują podczas Zakończenia Sezonu w niedzielę w scorelaufie czasowym - warunek odnaleźć i potwierdzić w terenie minimum 7 punktów kontrolnych w ciągu 75 minut - przekroczenie czasu wyklucza daną osobę z losowania mapnika.

Weryfikacja

W najbliższą sobotę podczas ostatnie rundy PWiM oraz GPDW w RJnO w Warszawskim Międzylesiu można będzie pozostawić swoje książeczki Imprez na Orientację do weryfikacji. Książeczki weźmie Paweł Rozwadowski i na niedzielę przywiezie je zweryfikowane. Będzie to jednocześnie doskonała okazja do wręczenia kolejnych stopni odznaki INO uczestnikom Pucharowych zmagań. Warto więc znaleźć chwilę czasu, wkleić zaległe naklejki i wypełnić stosowne rubryki w książeczkach - dopisując jednocześnie udział w XIII rundzie - to zawsze dwa starty i bezcenne kolejne punkty do kolejnego stopnia odznaki.

Oficjalne wyniki KMP w Nawojowej Górze

Wreszcie udało się mi do końca zweryfikować wyniki zmagań dwa tygodnie temu podczas zawodów KMP i Mistrzostw Polski na dystansie długim w Nawojowej Górze. W załączniku możecie znaleźć oficjalne wyniki tych zmagań - trwało dość długo, ale spowodowane to było oczekiwaniem za nim dostałem pliki od obsługi SI. Wyniki są ostateczne i nie podlegają dalszej weryfikacji. Tym samym kończę branie udział w dalszej dyskusji na temat tych zawodów.

Konkurs na finał PWiMwRJnO 2019

Koniec sezonu zbliża się wielkimi, albo WIELKIMI krokami. Najważniejsze, że pogoda dopisuje.

Korzystając z okazji i możliwości (może admin mi nie zabierze... tych możliwości) chciałbym zaproponować konkurs.

Poza tym, że śmigam po lasach z mapą na kierownicy to lubię robić różne rzeczy ze skóry, głównie to podkładki wychodzą mi spod ręki. Do wygrania byłaby jedna z takich podkładek pod kubek, pod myszkę, a może pod kompas;).

Pages