December 2019

Trzynasty GPS Orienteering - BPK ze Stowarzyszami

Na dobry początek Nowego Roku i na rozgrzewkę przed weekendowym trójbojem nawigacyjnym opisanym już przez Andrzeja zapraszam serdecznie do rekreacyjnego pobiegania z telefonem po bielańskim Lasku Lindego.

Informacje o tym, jak wygląda taki bieg dla osób, które jeszcze nie brały udziału są na stronie Stowarzyszy.

W reszcie artykułu informacja o dwóch nowościach:

Orient 2020

Szybkimi krokami zbliża się Nowy 2020 Rok, a wraz z nim XLIII edycja Rajdu na Orientację "ORIENT 2020", która przeprowadzona zostanie 5 stycznia 2020 w niedzielę w Lesie Młocińskim. Będzie okazja porywalizować na 1 etapie tras TZ, TU (zaliczanych jako 1 runda TMWiM) i TP oraz na 4 trasach BnO. Będzie to też w środku 3 dniowej przerwy świątecznej więc i czas na solidne ściganie. Trzeba siły rozsądnie rozłożyć na "3 Biegi na Trzech Króli". Pierwszy to FalInO (4 stycznia) w Falenicy, drugi Orient na Młocinach (5 stycznia) i trzeci w TKN (trzej Królowie Nawigacji) w Zagórzu (6 stycznia). A więc na początek roku trzydniówka.

Zimowy Puchar Bielan... na Choszczówce - etap 2

Tuż po świętach, w sobotę, 28 grudnia 2019, zapraszamy Was na drugą odsłonę Zimowego Pucharu Bielan czyli treningu technicznego w ramach ZZK

Na naszym treningu zapewniamy: mapę, rozstawione punkty, elektroniczny pomiar czasu, możliwość wypożyczenia SI, wyniki oraz międzyczasy po treningu

Start: godz. 11:00, przy ul. Wałuszewskiej: https://goo.gl/maps/kytMQDrh3iGu7Frb6

Noworoczno-Bąbelkowe Marsze i Biegi na Orientację

Wszytkich miłośników orientacji w imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK zapraszam do udziału w XVII Noworoczno-Bąbelowej Imprezie na Orientację w Nowy Rok 01.01.2020 r. do Józefowa k. Otwocka (okolice Wysp Zawadowskich nad Wisłą). Dla biegaczy na orientację przewidziano scorelauf czasowy (45 i 75 minutowy) a dla turystów 3 trasy w marszach w kategoria TZ, TU i TP. Szczegóły znajdują się w załączonych regulaminach.

FalInO 2020

Tradycyjnie już od wielu lat wraz z Zimowymi Biegami Górskimi organizowane są zawody w biegu na orientację FalInO i tak samo będzie w roku 2020. Na biegi górskie już lista zgłoszeń zamknięta chyba definitywnie czyli spokojnie można otworzyć zgłoszenia na I rundę FalInO, często się zdarza, że niektóre osoby mylą imprezy i zgłaszają się na bieg na orientację, na szczęście zdarza się to już bardzo rzadko.

Kraina ZPK-ów

Udało mi się częściowo zaliczyć dwie trasy ze stałymi punktami kontrolnymi w stolicy Alp. ZPK-i można sobie bardzo fajnie wkomponować w treningi. Moja jedna z wycieczek biegowych była następująca - przebieżka z centrum Grenoble do Saint-Nizier. W dwie strony wyszło ok. 20km. W Grenoble w 1968 roku odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Na obiekcie K-90 Dauphiné w Saint-Nizier rozegrano jeden z konkursów w skokach narciarskich. Nieopodal skoczni ustawiono ZPK-i. One się tutaj inaczej nazywają i wyglądają też ciutek inaczej. Jednak idea jest taka sama jak w Polsce. W mieście jest bardzo ciepło. W ogródkach rosną palmy, granaty i cytryny. Jak się wybiegnie niewiele wyżej, to śniegu jest po kolana.

Wpuścili mnie do lasu!

Okazuje się, że to nie taka łatwa sprawa wystartować na lokalnych zawodach we Francji. Trzeba mieć francuską licencję i aktualne badania sportowe. Jednak udało się wystartować. Najpierw przeprowadzili ze mną wywiad: gdzie, w czym startuje itp. Organizator wspomniał, że to też jedna z prostszych map w okolicy. Pierwotna baza zawodów została zmieniona ze względów bezpieczeństwa – śniegu sporo. Dzisiaj lało. Była mgła. Na szczęście ciepło.

Zimowo na Bielanach

Pierwszy trening Zimowego Pucharu za nami. Przeszło 30-osobowa ekipa zjawiła się dziś na Młocinach pobiegać na sprinterskim treningu BKS Wataha. Mam nadzieję że podobało Wam się bieganie i trasy dzisiejszego chłodnego wieczora.

W załączniku wyniki, międzyczasy oraz mapka z najdłuższej trasy.

Do zobaczenia na kolejnym treningu - więcej informacji wkrótce!

Francuskie treningi

W tym tygodniu miałam okazję uczestniczyć w dwóch wieczornych zajęciach z orientacji sportowej w Grenoble. W mieście działa 5 klubów. Biorąc pod uwagę, że mieszka tutaj ok. 160 tys. ludzi, to całkiem sporo. Treningi z orientacji organizowane się niemalże codziennie. W dni robocze wieczorem szlifowane są umiejętności czytania mapy. W weekendy biegają po lesie. Jak było?

Czas poczytać prasę

Zbliża się weekend i powinno się znaleźć nieco wolnego czasu na dokonanie przeglądu prasy. W najnowszym numerze Wiadomości Sąsiedzkich znajdziecie zaproszenie na najbliższy przyszłoroczny cykl zimowych zawodów w biegu na orientację oraz turystycznych marszach na orientację FalInO 2020 oraz logo pingwinka czekającego na opady śniegu, aby mógł wyruszyć wreszcie w teren i przygotować dla Was trasy narciarskiego biegu na orientację. Rozegranie tego typu imprez w stolicy pomału staje się perełką, bowiem z roku na rok zima coraz krótsza i o ile jeszcze mrozek występuje to ze śniegiem jest nie lada problem, bo co prawda jest czasami, ale w zbyt małych ilościach z reguły.

Pages