Kwiecień 2022

Dzień Rodziny

Zapraszam na trzecią rundę PWiM i jednocześnie drugą rundę GPDW. Zawody odbędą się w dniach 14-15 maja w Marysinie Wawerskim i Wesołej. Tym razem przez dwa dni będzie możliwość startu na dystansie sprinterskim i średnim, czyli aż cztery starty czekają na uczestników. W dniu 15 maja jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, więc warto z całą rodziną spędzić aktywnie czas z mapą w odnajdywaniu lampionów i potwierdzaniu ich na karcie startowej. W naszym cyklu zawsze startuje bardzo dużo rodzin pokonując trasę wspólnie lub samodzielnie.

Komunikat techniczny Pucharu Podlasia

Zalecam pobranie i zapoznanie się z Biuletynem nr 2 (komunikat techniczny) Pucharu Podlasia. Znajdziecie tam parametry tras na poszczególne etapy, opis zasad przeprowadzenia poszczególnych startów, mapy lokalizacyjne miejsc startu i mety na poszczególne starty. Z tych map wynika jasno, po jakim terenie i kiedy można poruszać się i bardzo proszę o przestrzeganie tych zasad. Jest jeszcze mapa rozgrzewkowa w pobliżu centrum zawodów należy samemu sobie ją wydrukować, jeśli ktoś chce z niej skorzystać. Mapa była wstępnie tylko aktualizowana 2 lata temu.

Puchar Podlasia - końcówka zgłoszeń / start w sobotę

W sobotę start o 14:30. Dobiega końca II termin zgłoszeń na Puchar Podlasia. Mam prośbę do trenerów o sprawdzenie, czy wszystkie zespoły sztafetowe zostały zgłoszone. Zmian w składach będzie można dokonać w centrum zawodów, ale musimy wiedzieć, ile kompletów map mamy wydrukować. Aby był spełniony limit zgłoszonych zespołów sztafetowych do wręczenia medali też musi być ich odpowiednia ilość w danej kategorii wiekowej, podobnie, jeśli chodzi o zawody indywidualne. Organizator nie będzie dokonywał połączenia kategorii sztafetowych. Zgłoszenia będą aktywne jeszcze do jutra 25.04.2022 do godziny 17:00, aby dać czas na dokonanie korekt.

Druga druga runda za nami

Piękna pogoda tym razem towarzyszyła uczestnikom podczas tego weekendu w Lasku i Celestynowie. Mam nadzieję, że dzisiejszy etap na długo pozostanie w pamięci uczestników ze względu na możliwość podziwiania uroków Bocianowego Bagna. Trasy też były ciekawe i wymagały podejmowania dobrych decyzji, aby optymalnie dojechać do kolejnych lampioników. Mapy i wyniki już opublikowane dzięki pomocy Marcina, a lampiony też wspólnie z uczestnikami udało się dość sprawnie zdjąć, za co wielkie dzięki. Kolejna runda w połowie maja.

Wyniki z Lasku

Dziś później niż zwykle, ale już opublikowane zostały wyniki z dystansu klasycznego w Lasku. Było kilka defektów oraz nawet poszukiwanie się nawzajem, ale wszystko się dobrze skończyło. Dziękuje Andrzejowi za ustawienie PK oraz Mateuszowi i Pawłowi za ich zdjęcie z terenu. Dzięki temu spokojnie zdążyłem ustawić lampioniki na jutrzejszy dzień. Prośba o parkowanie przy CEL - w miejscu startu i mety nie można zostawiać samochodów. Jest, to zaznaczone na mapce w KT. Godziny startu i zdejmowania lampionów według KT.

Ostatnie 3 dni zgłoszeń na VI BazInO!

Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim zaprasza w sobotę 23 kwietnia 2022 r. do Ładzynia k. Stanisławowa na VI BazInO - Wiosenny Marsz na Orientację.

Zgłoszenia do czwartku 21 kwietnia do godz. 23:59.

Orientować się w terenie będzie można na 4. trasach po 2 etapy każda dla: początkujących (TP), niezaawansowanych (TT), średniozaawansowanych (TU) i zaawansowanych (TZ).

Drugi termin zgłoszeń

Zakończył się pierwszy termin zgłoszeń na Puchar Podlasia w RJnO. Opłata wpisowego na konto organizatora decyduje o tym, czy zgłoszenie będzie traktowane jako w pierwszym terminie. Drugi termin jest do 24 kwietnia - wpisowe jest wyższe, ale nie ma tragedii, bowiem jego stawka odpowiada wysokości ustalonej przez PZOS na ten rok. Nie wszystkie kluby zgłosiły w I terminie zespoły sztafetowe. Liczy się data wpłynięcia opłaty startowej na konto organizatora określona w regulaminie.

Strony