Stara Kuźnia gotowa

Szczegółowe informację na temat ostatnich tegorocznych zawodów rowerowych z kalendarza CTZ są już dostępne na w załączniku poniżej. Zachęcam do szczegółowej lektury dość długiego komunikatu technicznego, aby później nikt był zdziwiony, że na przykład nie może zapisać się na zawody po terminie zgłoszeń. Dotyczy to zarówno startów indywidualnych jak i w sztafetach, a sztafety, to zawsze spore wyzwanie, więc zasady ich organizacji i dokonywania zmian w składach sztafet zostały we wspomnianych komunikacie szczegółowo opisane.

Jeśli chodzi o zgłoszenia, tu także warto brać pod uwagę, że są dwa terminy i pierwszy z niższymi opłatami za wpisowe mija 10 września i wpisowe musi zostać wpłacone w tym terminie wpłacone na konto organizatora.

Warto także zwrócić uwagę na zmiany godzin sobotnich startów, które rozpoczną się o godzinę wcześniej niż pierwotnie planowano. Tak więc zawody ze startu masowego ruszają od godz. 11:00, a sztafety od godz. 14:30. Zmiana nastąpiła, ze względu na bardzo zróżnicowany poziom sportowy reprezentowany przez startujących zawodników i oczekiwanie zakończenia zawodów sztafetowych przed zmierzchem. Dodatkowo nie wiadomo jaka będzie pogoda i chcemy uniknąć sytuacji z tegorocznych Mistrzostw Świata w BnO w Czechach, gdzie było pochmurnie i ostatni zawodnicy kończyli zawody praktycznie w ciemnościach.

Uległy także zmianie zasady Covid-19 - osoby które są zaszczepione i posiadają certyfikat UE oraz osoby, które przechorowały Covid 19 w ostatnich 6 miesiącach poprzedzających start w zawodach - wystarczy jak okażą stosowny dokument w centrum zawodów i nie muszą już wypełniać Oświadczenia z załącznika - czyli mam nadzieję będzie sporo mniej biurokracji  i dokumentów dla organizatora z tym związanych.

Mam nadzieję, że w przyszłości organizatorzy zawodów CTZ w RJnO podtrzymają standardy i odpowiednio wcześniej będą publikować tego typu informację ważne dla uczestników. Z drugiej strony wiem, że raczej to "Sen Nocy Letniej" i prędko się nie spełni.

Wrzesień i październik będą obfitowały w wiele możliwości startów w RJnO: Otwarte Mistrzostwa Wrocławia (5 września), Puchar Czech (4-5 września) - tu jedzie rywalizować kadra w RJnO. Tydzień później odbędzie się PWiM w Wołominie (11-12 września), potem PWiM oraz GPDW w Falenicy (18-19 września) - zapisy na obie imprezy już otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym. Dodatkowo w dniach18-19 września kadra narodowa będzie startować w Mistrzostwach Czech. Potem Mistrzostwa Polski w Starej Kuźni (24-25 września), a tydzień później kolejna runda PWiM w Celestynowie (2-3 października). Dodatkowo kadra narodowa jedzie do Portugalii na Mistrzostwa Europy w RJnO, które zaplanowane są w terminie 4-10 października, abywrócić do kraju na dwie ostatnie rundy PWiM zaplanowane na 16-17 oraz 23-24 października. Takiego maratonu RJnO nigdy wcześniej nie było, ale mam nadzieję, że nie będzie to przesyt RJnO, tylko rowerowa ekstaza.

ZałącznikWielkość
PDF icon 2021 MTBO Biuletyn 2 Stara Kuźnia.pdf2.55 MB

Komentarze

Ktoś może wybiera się z

Ktoś może wybiera się z Warszawy tylko na niedzielny start??

Ja kombinuję tylko na

Ja kombinuję tylko na niedzielę. Na sobotę nie dotrę.

Zgłoszeń przybywa, ale

Zgłoszeń przybywa, ale lenistwo widać, że nadal istnieje - proszę pamiętać, że jest osobny formularz do zgłoszeń zespołów sztafetowych. Bez dokonania rejestracji zespołu sztafetowego nie ma szansy, aby wystartować w Mistrzostwach Polski w Sztafetach 2 zmianowych w dniu 25.09.2021. Jeśli klub zarejestruje sztafetę w II terminie zgłoszeń, pomimo zgłoszenia zawodników na starty indywidualne w I terminie musi pamiętać, że za start zgłoszonych zespołów sztafetowych  zapłaci większe wpisowe wynikające z B-1 oraz B-2 zawodów – wszystko jest zapisane w systemie zgłoszeń i tu nie da się nic ominąć.

Warto odnotować fakt, że w sobotę I start rozpoczyna się o 11:00, a start zawodów sztafetowych o godzinie 14:30.

Na koniec mam prośbę do osób wykonujących zgłoszenia o wpisywanie pełnej nazwy klubu, a nie posiłkowanie się jej skrótem, dotyczy np. Team 360, jak widać dwóch zgłoszonych potrafiło wpisać pełną nazwę klubu, a u pozostałych mamy skrót - dbajmy o Nasz wizerunek, bo tak jak się przedstawiamy to tak samo Nas widzą inni i tu niestety w większości nie traktują Nas poważnie, bo sami na to sobie zasługujemy właśnie poprzez lenistwo w między innymi w takich prostych zdawałoby się sprawach. Tu kłania się stare przysłowie, że pośpiech jest potrzebny w łapani pcheł. Proszę o uzupełnienie pełnej nazwy klubu w zgłoszeniach, aby to wyglądało normalnie, a nie jak teraz, że mamy na razie 2 kluby z 360, a być może zaraz będzie ich więcej, bo ktoś sobie wymyśli inny skrót do wpisu w ramach zgłoszenia.