June 2017

XIV Strzeliński Rogaining

Strzeliński RogainingPTTK Strzelin zaprasza do startu w pieszym rajdzie na orientację 'Beniamin'. XIV Strzeliński Rogaining odbędzie się w sobotę 30 września 2017 na terenie Wzgórz Strzelińskich (ok. 50 km na południe od Wrocławia). Zawody będą przeprowadzone w formie dziennego rogainingu z limitem czasu 6 godzin.

Jak zwykle duże znaczenie będzie miała taktyka.

Przedłużone niższe wpisowe na Orientiadę...

Uwaga, uwaga, do 25 czerwca przedłużamy termin niższego wpisowego na drugą edycję Orientiady. Nie przegapcie tego terminu i zgłoście się już teraz. Po co przepłacać? Czekamy na Was 5 sierpnia w Mrozach. W nowej edycji Orientiady każdy znajdzie coś dla siebie. Szykujemy dla Was wiele tras różnej długości do pokonania rowerem lub pieszo. Najważniejszą z nich będzie piesze 50 km zaliczane w tym roku do klasyfikacji pucharu Polski, ale przygotowujemy także 50 km rowerem, 25 km pieszo, około 5 km bno oraz TrInO w  Mrozach zbudowane specjalnie na tę okazję. Dodatkowo, najwytrwalsi będą mogli troszkę pomiksować i wystartować na trasie mieszanej: pieszo 25 km oraz rowerem 50 km.

Czas na wakacje

Sporo osób zadawało mi pytanie co to takiego dystans medium. Spieszę zatem poinformować, że jest to nowy dystans, który od tego roku będzie rozgrywany podczas Mistrzostw Świata - ze startu masowego. Długość trasy to coś pomiędzy dystansem średnim, a klasycznym, czyli czas zwycięzcy powinien wynosić mniej więcej tyle, ile dzisiaj na trasie jeździli najlepsi zawodnicy na trasie niebieskiej, czerwonej i czarnej.

Dzisiejsza formuła była trochę inna, bo bez startu masowego, ale podczas Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację najważniejsza jest wygoda zawodników, którzy bardzo sobie cenią możliwość wystartowania w dowolnej chwili z podanego zakresu pracy startu. Tutaj żadnych rewolucji nie będę robił i uważam, że dobrze jest tak, jak jest.

I już ruszyło z górki

Tegoroczna rywalizacja zarówno w Pucharze Warszawy i Mazowsza, jak i w Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację właśnie przekroczyła półmetek. Można powiedzieć, że teraz będzie już z górki. Szybko ten czas biegnie.

Dzisiaj w Aninie okazało się, że nie wszyscy są miłośnikami koparek. Właśnie na jednej z nich został umieszczony na dystansie średnim punkt kontrolny o o kodzie 34. Na większości tras był to drugi punkt do potwierdzenia i sporo osób szybkim okiem oceniło, że to ten sam, który był na sprincie i do koparki nie dojechało. Po raz kolejny można było się przekonać, że kody trzeba sprawdzać :)

Dzieląc teren z harcerzami

Organizacja drugiego dnia o poranku w dzień półroboczy okazała się strzałem w dziesiątkę. W lesie było (jeszcze) dość pusto. Dystans klasyczny okazał się być nie mniej wymagający od sprintu i klasyka. Wbrew pozorom najtrudniejsze zadanie czekało tych z najświetniejszą pamięcią - PK przesunięty o 40 m od wczorajszego, na zupełnie inną ścieżkę okazał się wymagać sporo czujności.

Były w lesie ścieżki ostatnio używane około zawodów w 2010 roku, pojawiły się też takie , po których przez ostatni rok przeszło raptem kilka łosi. I jak to pokazać (lub nie ...)

Łapiąc ryby

Pierwszy dzień szóstej rundy PWiMwRJnO wink stał pod znakiem spacerowiczów, wędkarzy (Piotrek prawie że po kiju przejechał) i korków w dwu wąskich gardłach. Do tego las, jeszcze rok temu przezierny zarósł że hej, a kartograf zapomniał zdegradować parę dróżek na (i tak mniej korzystnym) wariancie ...

Jednak rekordowa frekwencja dzieciaków (i rodziców) cieszyła wszystkich. Las - nowy dla rowerowej orientacji okazał się wymagać i szybkości, i koncentracji.

Studium o musze. Zmagania.

Koncepcje organizatorzy na stworzenie rajdu to mają przeróżne. Jedni napuszczają hektolitrów wody w teren, jak miało to miejsce w tym roku na Dymnie. Inni z kolei stawiają na atrakcyjność chmar komarowych. Autorzy tegorocznych Mazurskich Tropów postawili na muchy. Celnie. Wybór o tyle trafny, bo jeżdżę tyle na zawody przeróżne, ale takiego zatrzęsienia to nie spotkałam nigdzie. A komary tylko dwa mnie ugryzły. Postarali się bardzo Ci organizatorzy. Nawet wyszło im dużo bardziej niż tego oczekiwali.

Niższe wpisowe na Orientiadę

Zapraszamy do zapisów na drugą edycję Orientiady. Jeszcze tylko jeden dzień obowiązuje niższe wpisowe, które potem, niewiele, ale jednak wzrośnie. A teraz parę słów wstępu o imprezie.

Wszystkich entuzjastów rekreacji z mapą zapraszamy 5 sierpnia do Mrozów, na drugą edycję Orientiady. W nowej edycji każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż szykujemy wiele tras różnej długości do pokonania rowerem lub pieszo. Najważniejszą z nich będzie piesze 50 km zaliczane w tym roku do klasyfikacji pucharu Polski, ale przygotowujemy także 50 km rowerem, 25 km pieszo, około 5 km bno oraz TrInO w  Mrozach zbudowane specjalnie na tę okazję. Dodatkowo, najwytrwalsi będą mogli troszkę pomiksować i wystartować na trasie mieszanej: pieszo 25 km oraz rowerem 50 km.

XIII OMnO "InO Świętojańskie"

Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nr 1 przy Politechnice Warszawskiej zaprasza na

XIII Ogólnopolskie Marsze na Orientację

"InO Świętojańskie"

które odbędą się w dniach 24-25 czerwca 2017 r. (sobota - niedziela). Centrum zawodów będzie Baza Stowarzyszenia Harcerskiego w Pułtusku-Popławach.

Pages