August 2019

Upalna sobota

Po wakacyjnej przerwie powróciło ściganie na rowerach w poszukiwaniu lampionów i to od razu na dosyć długich dystansach. Pomimo wysokich temperatur prawie 50 osób zdecydowało się zmierzyć z trasami w Wołominie. Niektórzy specjalnie wcześniej wrócili z wakacji aby móc dzisiaj wystartować :) Niestety oprócz wysokiej temperatury sporym wyzwaniem dla wielu startujących był wszeobecny piach. No cóż, takie są uroki Mazowsza.

Kolarski Desant na Jesionową Górę

Desant odbędzie się w sobotę, 14 września 2019, w godz. 11:00-15:00. Każdy z zawodników będzie miał okazję zmierzyć się z legendarnym szczytem, zaczynając od podnóża Jesionowej Góry, a potem przejeżdżając szczyt, aby następnie pokonać trudny, techniczny zjazd, czyli powszechnie znany narciarzom w sezonie zimowym „Wąwóz”. Trasa liczy ok. 4 km i ma 164 m przewyższenia.

Rowerowe zakończenie wakacji

Wielkimi krokami zbliża się wznowienie PWiMwRJnO, znany bardziej jako Puchar Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Do pierwszych powakacyjnych zawodów zostało już tylko kilka dni, a lista zgłoszeń jak warszawskie ulice - prawie pusta.

Mapy gotowe, a trasy sprawdzone w terenie. Podczas tej rundy będzie pewna nowość jeśli chodzi o mapy naszego Pucharu. Na sobotnich mapach pojawi się nowe oznaczenie:

Puchar OK!Sport 2019

14 i 15 września zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach organizowanych w okolicach malowniczej Dąbrowieckiej Góry. Będzie można rywalizować w biegu nocnym oraz biegu sztafetowym. Czeka na was szybki mazowiecki las, ale też wydmy, bunkry i zagajniki. W niedzielę można pobiec indywidualnie na trasie OPEN.

Magdalenka i Sękocin zapraszają

W oczekiwaniu na VIII rundę Pucharu chcemy zaprosić już na IX i pierwszy w nowym roku szkolnym weekend z mapą na rowerze. Wracamy w okolicę terenów na których w maju rozgrywane były Mistrzostwa Polski. Jednak osoby, które uczestniczyły w MP niech się nie martwią, ponieważ będziemy ścigać się na nowych obszarach.

W sobotę 7 września zapraszamy na dystans klasyczny w Lasach Sękocińskich. Miejscówka miała swoją premierę prawie rok temu. Tym razem spotkamy się na innym niż zeszłoroczny parkingu leśnym, co szczególnie dla krótszych tras oznaczać będzie eksplorację nowych terenów. Mapa została zaktualizowana, a trasy powinny usatysfakcjonować wielbicieli wariantów.

Powrót rowerów

Dla miłośników szukania lampionów z poziomu roweru dobra wiadomość - po długiej wakacyjnej przerwie powracamy do ścigania w ramach Pucharu Warszawy.

W sobotę 31 sierpnia zawodnicy będą mogli kolejny raz przemierzać lasy i pola w okolicach Wołomina na dystansie klasycznym. Centrum zawodów wraca do pierwotnego miejsca, głównie za sprawą pumptracka, na którym będzie można się dobrze rozgrzać przed startem lub dodatkowo zmęczyć po minięciu mety. Zawody odbędą się pod patronatem Burmistrza Wołomina. Dla tych, którzy przyjadą w sobotę na zawody dodatkową atrakcją będzie 3. Uliczny Maraton Tańca & Uśmiechu oraz 2. Zlot Foodtracków (Wołomin, pl. 3 Maja, tu info).