September 2019

Zew gór

Lato się skończyło, żeby się upewnić wystarczy wyjrzeć za okno. Jesień w pełni, a po jesieni jak zwykle przyjdzie zima, a wraz z nią coroczne deptanie falenickiej wydmy. Regulaminu Zimowych Biegów Górskich jeszcze nie ma, ale są już terminy biegów, które wystartują w pierwszą sobotę po nowym roku, a potem, jak w szwajcarkim zegarku, będą odbywały się regularnie co dwa tygodnie. Łatwo zapamiętać, ale żeby nie obciążaj niepotrzbnie pamięci podajemy je jak na talerzu: 4 i 18 stycznia, 1, 15 i 29 lutego oraz wielki finał w dniu 14 marca 2020.

Miejskie klimaty

Dokładnie tak można określić drugą odsłonę Rundy XI PWiM rozegranej w Nieporęcie. Tradycyjnie miejscem startu i mety był skwer przed Urzędem Gminy Nieporęt - super miejsce z parkingiem na przeciwko, ławeczkami, koszami na śmieci, pomnikami i fajnie urządzana całą infrastrukturą dookoła - w pobliżu Toj Toj i kościół. Dość długo w tym roku oczekiwałem na pojawienie sie liderów miejscowej palestry - no z rana jeden przeszedł z puszką piwa, ale nie zasiadł na ławce. Dopiero w 197 minucie startowej pojawił się kolejny przedstawiciel i od razu zaczął raban, że nie może przejść przez plac, bo przeszkadzają mu rowery. Jak zwykle w takich sytuacjach czekał on tylko na zaczepkę, o którą nie było trudno, bowiem wówczas sporo uczestników znajdowało się na placu. Przepychanki słowne były w pewnym momencie ostre i miejscowy zaczął odpuszczać twierdząc na koniec, że jest królem Nieporętu - oczywiście w tym negatywnym znaczeniu. Czyli norma została wykonana.

Ciepło i słonecznie

Na pewno nikt z dziś startujących osób podczas pierwszej odsłony Rundy XI PWiM nie żałuje podjętej decyzji i startu. Noc i poranek należał do deszczu, który się wypadał i zostawił po sobie tylko sporo kałuży, które jednak w piaszczystym Otwockim lesie dość szybko wsiąkały w ziemię. Warunki naprawdę były zbliżone do ideału, a na nieco pochlapane rowery opiekunowie Muzeum Ziemi w Otwocku udostępnili nam szlauch z wodą i kto chciał mógł z niego skorzystać i doprowadzić swój rower do czystości.

Buszujący w kukurydzy

Nie lada gratka szykuje się jutro dla sympatyków rowerowej jazdy na orientację. Otóż w czwartek będzie można pojeździć u naszych czeskich sąsiadów w kukurydzy. Sądzę, że to istny rarytasik dla orientalistów. Zgłoszenia są aktywne niby dzisiaj do 12:00. Może ktoś przypadkiem, może ktoś przejazdem, a może specjalnie się wybierze. Zawody nie byle jakie, bo z wykorzystaniem SI. Więcej szczegółów na stronie organizatora, czyli tutaj.

Na zachętę zapraszam do obejrzenia mapki z ubiegłych zawodów.

Piękna runda

Śmiało można powiedzieć, że była to kolejna piękna runda Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację. Słoneczko ślicznie świeciło przez całą niedzielę, spora polana jako miejsce startu i mety dawała możliwość spokojnego zaparkowania aut, a najmłodsi mieli gdzie pohasać po zakończeniu jednego z etapów lub w oczekiwaniu na start w kolejnym.

Falenicka wydma nie daje za wygraną

Zakończył się pierwszy dzień zmagań dziesiątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza i jednocześnie trzeciej Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację. Miejscem dzisiejszego etapu klasycznego ponownie była nieśmiertlena wawerska wydma. Ponownie zakręciła ona ostro zawodnikami do tego stopnia, że niektórzy próbowali nawet uzyskać pomoc od grzybiarzy jak wydostać się z Trójkąta Wawerskiego i często nawet kompasy nie pomagały.

XXIII Festiwal Nauki

W dniach 20-28 września odbędzie się w Warszawie XXIII Festiwal Nauki. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich warszawiaków i warszawskich gości do uczestnictwa w spotkaniach festiwalowych. Szczególnie zapraszamy na wydarzenia współorganizowane przez prawdopodobnie najlepszy wydział uniwersytecki w Polsce - czyli MIMUW

Powakacyjny przegląd prasy

Najwyższy czas na pierwszy powakacyjny przegląd wiadomości prasowych i zapowiedzi zbliżających się wydarzeń w tegorocznej edycji Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. W najnowszym wydaniu Wiadomości Sąsiedzkich dla Wesołej znajdziecie zapowiedzi i informacje na temat zbliżających się dwóch wrześniowych rund.

Rowery u Rumcajsa

Rowerowa jazda na orientację podczas ostatniego weekendu trafiła do Rzacholeckiego Lasu (po czesku Řáholci les). Miejscowy gospodarz, czyli sławny Rumcajs okazał się bardzo gościnny dla naszych reprezentantów, którzy szlifowali swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w RJnO w Niemczech.

Ursynowskie Street-O

Serdecznie zapraszam na powakacyjne spotkanie z wielce lubianą dyscypliną orientacyjną, czyli Street-O. Tym razem areną zmagań będą zakręcone uliczki Ursynowa Północnego. Będzie trzeba zachować wyjątkową czujność :)

Poniżej kilka szczegółów dotyczących zawodów:
Data: 26.09.2019 r. (czwartek)
Start: czynny w godz. 18:09-19:09 zlokalizowany w wiacie przy Jurajskim Placu Zabaw na Olkówku przy ul. Puszczyka (52°09'37.2"N 21°01'25.0"E)

Pages