November 2019

Statystyki PWiM w RJnO 2019

Już są! (albo dopiero) Mowa o statystykach podsumowujących rywalizację podczas całego sezonu w Pucharze Warszawy i Mazowsza w RJnO w 2019 roku. Szczegóły można obejrzeć sobie w załącznikach.

Temat wywołany do tablicy jakiś czas temu przez Janka więc trzeba było się zebrać i je zrobić. Trochę to się liczyło lub raczej długo czekało na zebranie do kupy (z naciskiem na ten ostatni wyraz) dającą się czytać/oglądać.

Jest i plakat

Mamy już plakat reklamujący Mikołajkowe zawody w orientacji sportowej przygotowany przez pracowników Urzędu Dzielnicy Wawer.

Trasy są poddawane ostatnim szlifom, mapa została zaktualizowana, a godzina otwarcia biura zmieniona na 10:00 co jest dobrą wiadomością dla lubiących zmierzyć się z trasami wcześniej. Zachęcamy do startu na dłuższych trasach już od 10:00, żeby starczyło czasu na zaliczenie dwóch startów oraz spokojną konsumpcję przygotowanych w centrum imprezy dań.

Mikołajki na orientację

Już myślałem, że ponadrabiam zaległości, a tu Urząd Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy wyszedł ze wspaniałą inicjatywą, aby zorganizować festiwal orientacji sportowej w Wawrze. I tak powstała nazwa Zorientowani na Świętego Mikołaja. Impreza odbędzie się 7 grudnia, a jej centrum będzie Szkoła Podstawowa 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/4, czyli miejsce wszystkim doskonale znane i nie potrzebujące dodatkowej rekomendacji.

Andrzejki z mapą

Andrzejki już blisko więc może warto z tej okazji wybrać się na spacer z mapą. Już w niedzielę 1 grudnia będzie okazja zaplanować sobie przejście z mapą pn. "Andrzejkowy spacer z mapą po Mazowieckim Parku Krajobrazowym" organizowany przez HKT "TREP" PTTK. Trasa jest przygotowana w formule TRInO. Start jest zlokalizowany na parkingu przy kościele J. Chrzciciela w Michalinie, do którego wracamy po przejściu całej trasy. Do przejścia jest ok. 7 km w dwóch częściach.

Nocny Marek

Już od kilku lat wybierałam się na Nocnego Marka. Listopad w moim rozkładzie jazdy był czasem chorowania, w ostatnim roku łamania nogi lub szpitalnych wizyt. Tym razem prawie przechytrzyłam miesiąc. Prawie, bo do jego końca pozostało jeszcze kilka dni. Co nie zmienia faktu, że udało się wystartować w zawodach. Na starcie pojawiły się 24 ekipy. Ruszyliśmy w ubiegłą sobotę o 16:30. Na trasie byliśmy 14 godzin. Długi czas spędzony w lesie zaowocował obszerną relacją fotograficzną. Obecnie panuje fanatyczna moda na tzw. samojebki. Niektóre wyszły nam lepiej, niektóre gorzej. Zapraszam do oglądania i zapoznania się z krótką relacją z rajdu. Jak było? Przede wszystkim ciemno...

źródło: kcynia.info

IX Nocne Manewry SKPB - 23/24 listopada

SKPB Warszawa zaprasza zapaleńców orienteeringu na IX edycję Nocnych Manewrów. Wolne miejsca są jeszcze na trasach najbardziej zaawansowanych (Himalajska oraz Alpejska Zimowa) oraz na trasie dla początkujących (Beskidzka). Tradycyjnie, na uczestników każdej z tras czeka ognisko, dla zwycięzców dyplomy i nagrody. 

24 InO u Piotra

Listopad to dla Janowskich tradycyjnie czas koncypowania mapy i tras na InO u Piotra. A skoro już 12 km chodzenia w nogach jest, skoro kilka kilometrów ścieżek, kilkadziesiąt dołów kopcó i innych murków na mapę naniesione, to czas oficjalnie wszystkich zaprosić i  opublikować regunlamin - miłej lektury.

Jesienny przegląd prasy

Zapraszam wszystkich na kolejny chyba już przedostatni w tym roku przegląd prasy lokalnej (w załączniku). W najnowszym numerze 216 Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła znajdziecie między innymi artykuł podsumowujący tegoroczną rywalizację w Pucharze Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację okraszony fotorelacją autorstwa Zuzanny Malanowskiej oraz Pawła Rozwadowskiego.

Pages